Bunt w więzieniu. Więźniowie zabarykadowali się w celi

  • 29.06.2019, 09:02
  • Tomasz Ratuszniak
Bunt w więzieniu. Więźniowie zabarykadowali się w celi fot. kpt Mariusz Konefał
Wezwania do zachowania zgodnego z prawem oraz negocjacje nie przyniosły pożądanego rezultatu. Konieczne było zastosowanie środków przymusu bezpośredniego.

To jeden ze scenariuszy ćwiczeń ochronno-obronnych, które odbyły się w dębickim Zakładzie Karnym. Funkcjonariusze Służby Więziennej prowadzili je razem z Państwową Strażą Pożarną i Policją.

Celem ćwiczeń było doskonalenie sposobu kierowania działaniami ochronnymi, sprawdzanie umiejętności działania kadry w sytuacjach zagrożenia, doskonalenie umiejętności współdziałania i koordynacji wspomnianych już służb, ćwiczenie umiejętności likwidacji zagrożeń bezpieczeństwa jednostki oraz zgodnego z prawem użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego przez funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Jeden ze scenariuszy ćwiczeń przewidywał podjęcie działań w przypadku próby wniesienia środków odurzających na teren jednostki, wykorzystanie psa specjalnego i współpraca z policją w tym zakresie.

Inny zakładał pożar odpadów komunalnych składowanych na terenie jednostki penitencjarnej i współdziałanie w czasie likwidacji tego zagrożenia z Państwową Strażą Pożarną.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fakenews
Fakenews 29.06.2019, 11:09
Gratulacje...nagłówek jak z Interii...
za mundurem... sznurówki
za mundurem... sznurówki 29.06.2019, 09:55
Pierwsza para, plan pierwszy - gościu w niezasznurowanych butach, mam nadzieje, że podczas akcji nie potknął się o własne nogi.

Pozostałe