Może być groźnie. WCZK przewiduje trąby powietrzne!

  • 01.07.2019, 14:14 (aktualizacja 01.07.2019, 19:21)
  • Grzegorz Król
Może być groźnie. WCZK przewiduje trąby powietrzne!
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców południowej Polski, w tym naszego powiatu o prognozowanych burzach i opadach gradu. Ostrzeżenie wydało także Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Do mieszkańców powiatu zostały rozesłane smsy, z ostrzeżeniem. Wynika z nich, że dzisiaj po południu, wieczorem i w nocy może silnie wiać. Według wiadomości mogą wystąpić także burze i opady gradu. Ostrzeżenie drugiego stopnia wydało także WCZK w Rzeszowie. Ich alert brzmi: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h. Miejscami wystąpi duży grad, istnieje również ryzyko lokalnego wystąpienia trąb powietrznych.

O możliwych zagrożeniach informują także na swoich profilach w serwisie Facebook jednostki Ochotniczych Staży Pożarnych, apelując do mieszkańców o odpowiednie zabezpieczenie mienia, tak aby zminimalizować ewentualne zniszczenia.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe