Byli kozacy, górale i grupa z Boliwii

  • 01.07.2019, 14:35
  • Tomasz Ratuszniak
Byli kozacy, górale i grupa z Boliwii
Nawet żar lejący się z nieba nie przeszkadzał tancerzom występującym na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Sokół Pilzno 2019. Na scenie dawali z siebie wszystko.

W sobotnie popołudnie na pilzneńskim Rynku zaprezentowały się zespoły m.in. z Polski, Rumunii i Ukrainy, ale i boliwijsko-polska grupa Entre Dos Aguas un Teatro.

Celina Chorążak, prezeska Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Pilźnie i jej zastępczynie Małgorzata Chłopek, które już od trzech lat zabiegały o organizację festiwalu, mogły być dumne słysząc oklaski, które rozbrzmiewały po każdym z występów. W organizację zaangażował się również Urząd Miejski w Pilźnie, oraz wielu sponsorów. Firma Taurus była partnerem imprezy.

Za scenę odpowiadał choreograf Przemysław Rojek, a za stronę muzyczną Łukasz Chorążak, kierownik Sokolan i kapelmistrz kapeli Do oporÓ.

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Renata
Renata 01.07.2019, 21:19
Gratuluję Gosiu

Pozostałe