Spływ na 130 wioseł - zdjęcia

  • 01.07.2019, 17:49
  • Janusz Grajcar
Spływ na 130 wioseł - zdjęcia
Spod tamy w Dębicy do plaży w Pustkowie dopłynęli uczestnicy XIX Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Wisłoka 2019. W tym roku trasa została zmieniona tak, by była bardziej dogodną dla kajakarzy.

Start został zlokalizowany na tamie w Dębicy, gdzie od godzin porannych prowadzone były zapisy. Wszyscy zawodnicy zostali oficjalnie powitani przez organizatorów. Usłyszeli też podziękowania za liczne przybycie i życzenia bezpiecznego dotarcia do mety. 

W spływie uczestniczyli kajakarze z: Rzeszowa, Nagawczyny, Ropczyc, Przecławia, Dębicy, Gumnisk, Latoszyna, Straszęcina, Kozłowa, Zawady, Miechowa, Wieliczki, Korzeniowa, Pustyni, Brzeźnicy, Gorzejowa, Lipin, Okonina, Starej Jastrząbki, Pustkowa, Paszczyny, Krosna, Mielca, Ocieki oraz Stobiernej. W sumie ponad 130.

Musieli sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie zgotowała im Wisłoka. Udział w spływie wziął również wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz, który pokonał 14-kilometrową trasę w kajaku jednoosobowym. Na mecie na wszystkich czekał posiłek, grill i zimne napoje. 

Spływ rzeką Wisłoką jest turystyczną promocją regionu i wyeksponowanie mało znanej, ale uroczej i dzikiej Wisłoki. Do uczsetnictwa zachęcają malownicze dorzecze, czyste powietrze, różnorodność rzeźby terenu. To jedna z ciekawszych form aktywnej turystyki i świetna odskocznia od codziennej rutyny.

Organizatorami spływu były Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji , Gmina Dębica, Powiat Dębicki oraz Miasto Dębica.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe