Rajd wystartuje 27 lipca

  • 05.07.2019, 07:47 (aktualizacja 05.07.2019, 08:08)
  • Grzegorz Król
Rajd wystartuje 27 lipca
Będzie to już ósma edycja rajdu Rowerem po zdrowie, który organizuje Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestnicy będą mieć do pokonania trasę o długości 35 kilometrów. Liczba miejsc ograniczona.

Trasa będzie prowadzić przede wszystkim przez gminę Żyraków. Uczestnicy wyruszą z Placu Solidarności, o godz 9:00 i z Dębicy pojadą do Żyrakowa, a następnie przez Bobrową, Korzeniów, Nagoszyn, Mokre, Zasów i Różę w kierunku Straszęcina, gdzie rajd będzie miał swój koniec.
Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają działaczy PCK, krwiodawców, wolontariuszy, przyjaciół i sympatyków ruchu czerwonokrzyskiego. Ze względów organizacyjnych i w związku z przepisami ruchu drogowego liczba uczestników jest ograniczona do 40 osób. Każdy uczestnik będzie ubezpieczony i obowiązkowo musi posiadać kask oraz sprawny rower.
Jak podkreśla Zbigniew Szurek, pomysłodawca rajdu, ta impreza to nie tylko pokonywanie kolejnych kilometrów na jednośladzie, ale również poznawanie ciekawych miejsc w powiecie dębickim. W trakcie poprzednich edycji uczestnicy odwiedzili m.in. miejsca, w których podczas Akcji Burza w 1944 roku organizowane były punkty sanitarne i szpitale, zobaczyli też pomniki w okolicach Dębicy, które związane były z bitwą pod Grunwaldem, zwiedzili Osadę Słowiańską w Stobiernej, czy Muzeum Regionalne w Dębicy. Podczas rajdów często trasa wiedzie także przez miejscowości z sąsiednich powiatów. I tam nie brakuje ważnych dla Polaków miejsc. Przykładem jednego z nich może być miejsce kaźni w Lubzinie, czy pomnik Chrystusa Króla w Małej. By wziąć udział w imprezie należy wcześniej się zapisać. W tym celu należy dzwonić do 24 lipca, do Zbigniewa Szurka, pod nr tel. 692 281 948. Przy zgłoszeniu niezbędne będzie podanie numeru PESEL. Współorganizatorami rajdu są: Starostwo Powiatowe w Dębicy i Urząd Gminy w Żyrakowie.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe