Człowiek Roku OL 2016 - komu Laur Czytelników (samorząd i polityka)

  • 03.01.2017, 12:05 (aktualizacja 04.01.2017, 14:23)
  • Admin Admin
Człowiek Roku OL 2016 - komu Laur Czytelników (samorząd i polityka)
Trwa wybór Człowieka Roku 2016 Obserwatora Lokalnego. Po dokonaniu przez redakcję nominacji 18 kandydatów w 6 kategoriach w tej chwili ruch należy do Czytelników, którzy głosując zdecydują, kto otrzyma laury w każdej z nich. W kategorii oświata kandydują; na zdjęciu od lewej: Mateusz Pasek, Marcin Sas i Agata Wiater.

Głosować można wypełniając kupon zamieszczony w Obserwatorze Lokalnym (w bieżącym oraz kolejnych wydaniach) i dostarczając go osobiście lub za pośrednictwem poczty do redakcji na adres: ul. Żeromskiego 10, 39-200 Dębica.
Na kuponie można poprzeć swojego faworyta w jednej czy dwóch kategoriach, ale można też wskazać nazwiska kandydatów w każdej z nich.
Można też głosować wysyłając sms na numer: 71160.
W treści wiadomości trzeba wpisać: OL XY, gdzie zamiast XY wpisujemy numer kandydata, który znajduje się przy nazwisku. W przypadku głosowania na kandydatów w kategorii samorząd i polityka, aby wysłać głos na kogoś z nominowanej trójki należy wpisać po nazwisku kandydata następujące numery:
Mateusz Pasek - OL 13
Marcin Sas - OL 14
Agata Wiater - OL 15
.
Głosowanie kończy się 8 lutego 2017 roku. Można dostarczyć dowolną liczbę kuponów i wysłać dowolną liczbę smsów. Kandydaci, którzy zdobędą najwięcej głosów w każdej z sześciu kategorii, otrzymają Laur Czytelników. Spośród tej szóstki Kapituła konkursu wybierze Człowieka Roku 2016 Obserwatora Lokalnego.
W tym roku po raz pierwszy wręczymy też Obserwatora Młodych. Laureata tego wyróżnienia wybierzemy w redakcyjnym gronie, a statuetkę odbierze on wspólnie z Człowiekiem Roku 2016. Wręczona zostanie także statuetka Obserwatora za całokształt działalności.
.
Kandydaci do tytułu Człowieka Roku 2016 Obserwatora Lokalnego w kategorii samorząd i polityka.
.

Mateusz Pasek (OL 13)
Wicestarosta dębicki, jeden z młodszych włodarzy w naszym powiecie, ale doświadczenia zbierał w poprzednich kadencjach w Radzie Miejskiej. Trudno nie docenić jego roli w pozyskaniu tak dużego inwestora, jakim jest Hutchinson. W dwóch fabrykach tej spółki, których budowa rozpoczęła się w listopadzie, ma zostać zatrudnionych 1300 osób. Jego zaangażowanie w projekt na pewno nie pozostało bez wpływu na pozytywną dla powiatu i Zawady decyzję zarządców francuskiego konsorcjum.
.
Marcin Sas (OL 14)
Odkąd został sołtysem Zawadki Brzosteckiej, wieś zmienia się na lepsze. Działa stowarzyszenie Nasza Zawadka, uaktywnili się druhowie OSP. Na rozwój ich jednostki zostały przekazane pieniądze zebrane podczas pikniku zorganizowanego przez radę sołecką. Już wkrótce dzieci będą mogły korzystać z boiska sportowego, o które zabiegał.
.
Agata Wiater (OL 15)
Radna gminy Dębica. Pedagog w Zespole Szkół w Nagawczynie. Liderka Ruchu Społecznego Razem dla Nagawczyny, prezes Stowarzyszenia Z dziećmi dla dzieci. Założycielka i opiekunka Klubu Miłośników Zwierząt Azorkowo. Wyróżniona w konkursie Wolontariusz Roku 2016 Powiatu Dębickiego. Inicjatorka wielu akcji woluntarystycznych i charytatywnych.
.
Jutro przedstawimy kandydatów w ostatniej z kategorii:sport.
.
Kandydaci w kategorii działalność społeczna - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii gospodarka - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii kultura - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii oświata - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii sport - zobacz tutaj
.

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:Pozostałe