Potrafisz te rzeczy? Masz niemal gwarantowaną pracę w IT

  • 05.07.2019, 15:29
  • Żródło: Artykuł zewnętrzny
Potrafisz te rzeczy? Masz niemal gwarantowaną pracę w IT
Ciągły rozwój przedsiębiorstw niejako wymusza na nich poszukiwanie specjalistów rynku komputerowego, ale nie jedynie w kwestii programowania, a różnych dziedzin powiązanych ze sobą pośrednio oraz bezpośrednio. Stąd tak dużą wagę przykuwa się do obowiązujących obecnie trendów i dostosowywania się do nich zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Zatem znajomość, jakich umiejętności sprawi, że można mieć niemal całkowitą gwarancję zatrudnienia w branży IT?

Przede wszystkim programowanie

Nie sposób od niego uciec i trudno się temu dziwić. Z perspektywy właściciela firmy komputerowej programista posiadający doświadczenie i wiedzę na temat działania języków programistycznych jest towarem deficytowym. Jeśli jednak nie posiadasz praktycznego przysposobienia w tej kwestii, bez obaw, każdy miał swoje początki. Pomocną rękę wyciągają akademie programowania, które wyróżniają się organizacją specjalistycznych kursów Co ważne, ta mentalność nie ogranicza się jedynie do polskiego rynku. Trzeba też wspomnieć o decyzji niektórych przedsiębiorstw elektronicznych związanej z organizowaniem bezpłatnych przyuczeń, po ich zakończeniu zaś wybiera się osoby o największym potencjale do zasilenia kadry.

Michał Mysiak, CEO Software Development Academy przyznaje, że: „Dla osób rozpoczynających przygodę z Java czy w ogóle programowaniem kluczowe jest świadome i odpowiedzialne podjęcie decyzji o takim kierunku rozwoju i ogólnie rzecz biorąc, co do zmiany zawodowej. Istotne są również determinacja, zorientowanie na cel, dyscyplina i co najważniejsze – konsekwencja. Jak widać wiele z tych cech to tzw. aspekty miękkie, ale to właśnie one szczególnie wpływają na końcowy sukces naszych kursantów. Oczywiście, nie można zapomnieć o zainteresowaniu branżą i znajomości języka angielskiego” (źródło: https://marketingibiznes.pl/biznes/opinie-ceo-software-development-academy-o-kursach-programowania-wywiad-z-michalem-mysiakiem/).

Lecz nie tylko!

Programowanie to jednak niejedyna umiejętność, która przyciąga potencjalnych pracodawców. Swój udział w różnego rodzaju projektach mają również osoby sprawnie projektujące i odświeżające strony internetowe (zwłaszcza te powstałe w Wixie, czy Wordpressie) oraz pełni kreatywności graficy. W przypadku tych drugich swoboda w posługiwaniu się Photoshopem lub Corelem (a najlepiej obydwoma naraz) może okazać się niezbędna.

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe