W tym roku nalewki, a w przyszłym wina

  • 10.07.2019, 10:16
  • Tomasz Ratuszniak
W tym roku nalewki, a w przyszłym wina fot. Organizatorem festiwalu jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej, którego prezesem jest Jacek Dymitrowski.
Po rocznej przerwie wraca Ogólnopolski Turniej Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa. Ich wytwórcy mogą już zgłaszać swoje trunki.

- Pierwsze zgłoszenia już mamy i przyznam, że jest ich niemało - twierdzi Jacek Dymitrowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej, które już po raz jedenasty jest organizatorem tej imprezy.

Tegoroczna edycja, w odróżnieniu od trzech ostatnich, nie będzie połączona z Ogólnopolskim Turniejem Win Galicyjskich. Ten odbędzie się za rok.
- To są jednak dwa inne światy. Winiarze mają swój świat, a wytwórcy nalewek swój. Postanowiliśmy ich nie mieszać - mówi prezes TPZD.

Jacek Dymitrowski przyznaje, że chodzi mu jeszcze po głowie turniej piw, bo osób, które je wytwarzają, również nie brakuje w naszym regionie. Na tę imprezę trzeba będzie jednak poczekać.
Tymczasem nalewki (minimum 300 ml jednego gatunku) do 23 sierpnia można przynosić do Muzeum Regionalnego przy ul. Ratuszowej 4.

Rozstrzygnięcie turnieju odbędzie się 20 września w Tapas Wine Bar przy ul. Słowackiego.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jkl
Jkl 11.07.2019, 19:54
Już nie boją się nalotu skarbówki? ;)
degustator
degustator 11.07.2019, 06:06
Nie ma co się szczypać, róbcie od razu konkurs na bimber który najlepiej poniewiera. Z okolic Głobikowej na karbicie czy z okolic Staśówki na kurzenicach.
Kaz
Kaz 10.07.2019, 23:46
Pomysł genialny w swej prostocie. Przynieść ie mi nalewki, a ja je wypiję i powiem, która jest najlepsza ?

Pozostałe