Poniedziałek, 21.10.2019

Z prorektora stał się rektorem seminarium w Tarnowie

  • 11.07.2019, 10:50
  • Janusz Grajcar
Z prorektora stał się rektorem seminarium w Tarnowie fot. Gość Niedzielny Tarnów Ks. Jacek Soprych (po prawej) został mianowany rektorem WSD w Tarnowie.
Ks. dr Jacek Soprych został rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. To efekt zmian, których dokonał bp Andrzej Jeż po przeprowadzonych w ostatnim czasie konsultacjach.

Na początku czerwca ordynariusz tarnowski mianował ks. Jacka Soprycha prorektorem WSD. Teraz swoją decyzję zmienił i powierzył mu najważniejszą funkcję na uczelni przygotowującej młodych ludzi do przyjęcia sakramentu kapłaństwa.

Ks. Jacek Soprych pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w  Pilźnie. Po maturze, którą zdał w pilźnieńskim LO, wstąpił do tarnowskiego seminarium i w 2008 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Wiktora Skworca. Jego pierwszą parafią był Grybów.

W 2011 r. został skierowany na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na studia z historii. Po uzyskaniu stopnia doktora rozpoczął wykłady z historii Kościoła w seminarium i na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie. Pracował też we wspólnocie parafii św. Maksymiliana w Tarnowie jako pomoc duszpasterska. W 2018 r. bp Andrzej Jeż mianował go prefektem WSD w Tarnowie.

Janusz Grajcar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marian
Marian 16.07.2019, 13:47
A kogo to obchodzi ?
sawer
sawer 12.07.2019, 20:37
brak zaufania do nich
A
A 11.07.2019, 15:00
Szczęść Boże

Pozostałe