Kto w tym roku zgarnie najwięcej złota?

  • 11.07.2019, 21:53 (aktualizacja 11.07.2019, 22:19)
  • Tomasz Ratuszniak
Kto w tym roku zgarnie najwięcej złota? W zeszłym roku Złota Buława trafiła do Starostwa Powiatowego w Dębicy.
Przedstawiciele Polskiego Bractwa Kopaczy Złota ze Złotoryi przyjadą w niedzielę 14 lipca do Gumnisk, by czuwać nad przebiegiem XIII Mistrzostw Podkarpacie w Płukaniu Złota. Impreza na stadionie w tej miejscowości rozpocznie się o godz. 16:00.

Złota szukać będą reprezentacje starostw powiatowych z Podkarpacia, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji pozarządowych i mieszkańcy gminy Dębica. 

Starostwa walczyć będą o Złotą Buławę - nagrodę przechodnią, która obecnie należy do Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do zabawy w stylu średniowiecznym. Na chętnych czekać będą pokazy łucznictwa, turniej rycerski, teatr ognia i wiele innych atrakcji.W tym m.in.  konkurencje zręcznościowo-sportowe, w których do wygrania będą kosmetyki marki Latoszyn Zdrój oraz Złota Nagroda, ufundowana przez głównego sponsora imprezy – firmę Górecki.

Wieczorem zagra zespół Joker&Sequence. Po koncercie odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Snikers.

Podczas trwania imprezy na stoisku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nowe Możliwości będzie można przekazać datek na rzecz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Dębica. Stowarzyszenie Active Team z Kozłowa wraz z firmą Bama Logistics przeprowadzą licytację z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz Patrycji Stręk z Paszczyny.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe