Wtorek, 20.08.2019

Tak może wyglądać Dębica -zdjęcia

  • 13.07.2019, 09:16 (aktualizacja 13.07.2019, 14:52)
  • Tomasz Ratuszniak
Tak może wyglądać Dębica -zdjęcia
Rynek w formie koła? A może dworzec kolejowy z zadaszonym torowiskiem? M.in. takie pomysły przedstawili studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, których prace oglądać można w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.

Przez najbliższe dwa tygodnie przy Akademickiej 10 gości wystawa będąca pokłosiem kursu podczas którego studenci przedstawiali koncepcje urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania Dębicy. Jej otwarcie odbyło się w ostatni piątek.

Więcej na temat wystawy w najnowszym numerze OL, który trafi do sprzedaży we wtorek 16 lipca.

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lotnik stadalnik
Lotnik stadalnik 16.07.2019, 19:59
Trzeba kończyć z transportem kołowym to już mija. Na obecny czas Pendolino starczy, niedługo przyjdzie czas na śmigłowce a dalej drony samobieżne I Polska będzie potęgą w tej branży.
JanieDębica
JanieDębica 15.07.2019, 08:14
Najbardziej denerwują mnie malkontenci którzy tylko narzekają widzą świat w czarnych barwach. Ale w Dębicy takowych nie brakuje. Więcej wiary i optymizmu nam potrzeba, radosnych uśmiechniętych optymistów i do przodu Dębica ma iść poszerzając swoje granice tak by 20 tyś przybyło mieszkańców
Xan
Xan 13.07.2019, 15:16
Myślę, że w mieście, które docelowo wyludni się do 20-30 tys. mieszkańców plany takich inwestycji zemrą śmiercią naturalną, ale jestem za - jak najbardziej.
Karolek
Karolek 13.07.2019, 21:01
Oby się twoje słowa w ..... obróciły. Dębica się rozwija, popatrz na matki z wózkami na spacerze, przy każdym wózku jedno albo i dwa dzieciaczki, to oni będą mieszkańcami tego miasta,Tylko trzeba trzymać rękę na pulsie - nie wiem czy prawidłowo to się nazywa ręka i puls.
Xan
Xan 14.07.2019, 12:49
Nie - 80%-90% tych dzieci stąd wyjedzie, z mojej klasy licealnej w Dębicy zostało 4 osoby, a ogólniak kończyłem dawno temu. Przypominam, że pogrzeby również odbywają się dość intensywnie, szczególnie przy podejściu obecnej władzy do służby zdrowia.
Karolek
Karolek 15.07.2019, 10:53
Może te 4 osoby to byłi mieszkańcy Dębicy? Sytuacja sprzed lat i obecnie nie jest taka sama. Dębica nie metropolia, ale żyć się da, takie miasta nie duże i nie małe, otoczone przemysłem są wygodne do zamieszkania. I taką opinię na rynku lokalowym ma. A, że wyjeżdżają - to zjawisko powszechne, nie tylko problem Dębicy, otworzono granice, normalny trend.
p.s. właśnie przez okno widzę ładną, szczupłą wysoką blondynkę pchającą podwójny wózek, a do wózka doczepiony 5-6 letni chłopiec - to na potwierdzenie moich spostrzeżeń.
Xan
Xan 15.07.2019, 13:32
Też nie - ponad 30 osób na 40 było mieszkańcami Dębicy. Sytuacja sprzed lat na pewno nie jest taka sama - teraz wyjeżdża jeszcze więcej, bo w Dębicy nigdy nie powstanie nic takiego, co mogłoby zatrzymać młodych ludzi i konkurować z większymi miastami oraz zagranicą.
Tragedia
Tragedia 13.07.2019, 15:05
Czyżby ktoś szukał kolejnych pomysłów na to jak ukręcić lody?
Monika Rojek Kałek
Monika Rojek Kałek 13.07.2019, 14:46
Szanowna Redakcjo, Szanowni Komentujący, to jest wystawa Pokursowa, a nie Pokonkursowa. Proszę o sprostowanie. Studenci w ramach zajęć odbyli kurs zwiazązany z wykonanieniem projektów ubranisryczno- architektonicznych terenòw miasta Dębicy. Nikt tutaj nie dostał żadnej nagrody. Wernisaż był tylko podsumowaniem współpracy między miastem Dębica a Politechniką Krakowską. Zapraszam do obejrzenia wystawy w MiPBP. Podkreśliłam, że są to tylko koncepcje młodych ludzi, które mogą być inspiracją do pewnych rozwiązań architektonicznych w naszym mieście. Pozdrawiam serdecznie. Monika Rojek-Kałek Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Dębicy.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.07.2019, 18:22
Szanowna Pani Moniko, dziękuję za wyczerpującą informację dotyczącą bieżącej wystawy. jednak jeśli pamięć mnie nie myli, to w poprzedniej edycji miasto ufundowało nagrody i to dość spore. Tak czy nie? Znając Pani skrupulatność z pewnością poda Pani ich wysokość.I tu rodzi się pytanie. Czy miasto powinno wspomagać finansowo studentów w żaden sposób nie związanych z Dębicą?
Pozdrawiam serdecznie
Ps.. Na wystawie zauważyłem trzech Panów Burmistrzów, jedną Panią Radną pracowników uczelni i urzędu miasta. Komu to jest potrzebne?
nie zachwycam się
nie zachwycam się 13.07.2019, 13:07
Szału nie ma, po co ruszać jak tylko kostka będzie inaczej położona? Rynek ma być funkcjonalny a nie udziwniony.
lolek
lolek 14.07.2019, 19:16
Czekamy na twoją propozycję, mistrzu.
dolo
dolo 15.07.2019, 08:36
Dziś za darmo pomysłów się nie rozdaje.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.07.2019, 10:34
Co to za konkurs? Skoro konkurs to i nagrody. Nie szkoda kasy na coś, co nigdy nie będzie zrealizowane? Studenci fajnie, wymyślają różne rzeczy ale u nas dworzec niedawno "wyremontowany", pieniędzy na wszystko brakuje, rynku od lat się nie da zmodernizować to teraz sobie zrobimy rynek w formie koła... Czemu to ma służyć - lansowaniu władzy, że tak bardzo się stara i chce coś zrobić dla miasta? Konkurs rozstrzygnięty, kasa wydana, zdjęcia porobione, kto miał się pokazać to się pokazał i na tym sprawa zakończona
Sacco13
Sacco13 13.07.2019, 09:49
Dębica ma jeden z nabrzydszych dworców PKPw kraju w miastach podobnej wielkości. Kto zatwierdził taki projekt?.
$
$ 13.07.2019, 18:01
Potwierdzam. Takiej brzydoty nie ma nigdzie, najgorsze, że po remoncie.
Irytacja
Irytacja 14.07.2019, 19:13
Na dachu dworca pełno odkrytych instalacji (szpetota) i nawet normalnego zegara nie potrafili zamontować!!!
Napis: Dworzec PKP, na tle tych "śmieci" jest kompletnie nieczytelny.
Ula
Ula 14.07.2019, 16:40
Nie dość że brzydki to jeszcze niefunkcjonalny. Szerokie drzwi przy 20 stopniowym mrozie otwierające się co chwilę.

Pozostałe