Efektywna budowa masy mięśniowej klatki piersiowej i górnych partii mięśni

  • 15.07.2019, 10:42
  • Żródło: Artykuł zewnętrzny
Efektywna budowa masy mięśniowej klatki piersiowej i górnych partii mięśni
Wysportowana i umięśniona sylwetka to marzenie wielu osób, jednak bez ciężkiej pracy uzyskanie takiego efektu nie jest praktycznie możliwe.

Skupiając się na efektywnej rozbudowie górnej partii mięśni, nie można zapomnieć o dipach. Ćwiczenie to jest często bardzo mocno bagatelizowane przez wiele osób, ale jego włączenie do planu treningowego na stałe potrafi dać naprawdę wymierne korzyści, Pompki wykonywane na poręczach, bo tym są właściwie wcześniej wspomniane dipy, są doskonałym wyborem dla wszystkich osób trenujących na siłowni, jak także w domu. Do ich wykonywania potrzebne są tylko i wyłącznie poręcze do dipów, zamocowane w stabilny sposób do powierzchni pionowej, na przykład ściany.

Zalety wykonywania dipów

Regularne wykonywanie pompek na poręczach ma niezwykle korzystny wpływ na rozwój mięśni klatki piersiowej, a także tricepsów pod nieco innym kątem, niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń, dedykowanych na te partie ciała, aktywując do pracy wcześniej nie pobudzane partie. Dodatkowo mają one korzystny wpływ na szybkość przyrostu tkanki mięśniowej w tym obszarze. Dzięki czemu możliwe jest progres w innych ćwiczeniach, na przykład wyciskaniu na ławeczce, gdzie teoretycznie osiągnięta została już maksymalna ilość obciążenia i możliwości ciała. Dodatkowa zaleta ćwiczeń wykonywanych w ten sposób jest konieczność stabilizacji całego ciała, prymy co w efekcie nie tylko mięśnie górnych partii ciała, ale tak e mięśnie brzucha i nóg są zmuszone do pracy.

Kolejna zaleta dipol jest to, że mogą być wykonywane w dowolnym miejscu. Zarówno w profesjonalnych siłowniach, jak i także w domu, po zamontowaniu poręczy do dipów. Wiele miast decyduje się także na ustawienie w dogodnych lokalizacjach siłowni na świeżym powietrzu, gdzie z powodzeniem można wykonywać te ćwiczenia, które pozwalają na zbudowanie idealnej sylwetki.

Jak pompki na poręczach wpływają na rozwój masy mięśniowej

Przez wielu specjalistów z branży sportowej, to właśnie dipy są jednym z najlepszych ćwiczeń na kształtowanie i przyrost masy mięśniowej w okolicach klatki piersiowej i całej górnej partii mięśni ciała. Początkowo przy ich wykonywaniu wykorzystywane jest naturalne obciążenie, jakim jest masa własnego ciała, która stanowi opór w trakcie podnoszenia się na dipach. Wraz z poprawą sprawności i rozwojem mięśni można dodawać dodatkowe obciążenia w postaci ciężaru zamocowanego do pasa. W zależności od metody, jaką wykonywane są dipy, można za ich pomocą skutecznie rozwijać triceps, jak i samą klatkę piersiową.

Kładąc nacisk na mięśnie tricepsu należy przede wszystkim wykonywać pompki na poręczach tak, aby kręgosłup, głowa, a także miednica znajdowały się w płaszczyźnie pionowej w jednej linii. Zmieniając natomiast nachylenie, do kąta 45 stopni, wykonywane w ten sposób ćwiczenia zaczną znacząco oddziaływać na mięśnie klatki piersiowej. Najbardziej polecana metoda jest łączenie tych dwóch sposobów wymienić partiach. Jeśli ćwiczenia są wykonywane w domu, gdzie nie mamy dostępu do profesjonalnego obciążenia, prosty sposobem zwiększenia intensywności tego ćwiczenia jest wolniejsze opuszczenie się z wyprostu.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe