Popatrz w niebo. To dzisiaj!

  • 16.07.2019, 22:30 (aktualizacja 16.07.2019, 22:46)
  • Grzegorz Król
Popatrz w niebo. To dzisiaj!
Pogoda jest idealna, by móc obserwować dzisiejsze częściowe zaćmienie Księżyca. Zaczęło się ok. 20:40 i będzie trwało jeszcze kilka godzin.

Ok. godz. 23:30 Księżyc będzie najciemniejszy, a jego zaćmienie wynosić będzie 65%. Później zacznie się faza wychodzenia z zaćmienia i potrwa do 2:15. I choć nie jest to zaćmienie całkowite, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, to i tak warto to zobaczyć. Najlepiej zjawisko to widoczne jest w miejscach oddalonych od miast i wsi, gdzie jest idealnie ciemno. Jednak osoby, które oglądają Księżyc z okien swoich domów również nie będą miały problemów, by zaćmienie zobaczyć.

Do zaćmień Księżyca dochodzi rzadziej niż do zaćmień Słońca. To drugie możemy obserwować nawet dwa razy do roku, a w przypadku Księżyca bywają lata, kiedy zjawisko nie występuje. Dochodzi do niego w momencie kiedy Księżyc będący w pełni wchodzi w cień Ziemi. Aby tak się stało zarówno satelita, jak i nasza planeta muszą ustawić się w jednej linii. 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe