Bieg w niedzielę - pomóż i Ty!

  • 17.07.2019, 08:13 (aktualizacja 17.07.2019, 08:33)
  • Grzegorz Król
Bieg w niedzielę - pomóż i Ty!
Ania jest sparaliżowana i porusza się na wózku. Patrycja ma zespół Downa i problemy z bioderkami. To dla nich odbędzie się III Bieg Dzikich Mustangów w najbliższą niedzielę, 21 lipca. Zamieszczamy harmonogram imprezy.

Całkowity dochód z imprezy, zarówno z wpisowego, jak i zbiórki do puszek, przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację bohaterek wydarzenia. Część pieniędzy organizatorzy przeznaczą na zakup nowego wózka dla Ani, drugą na operację Patrycji. 
- Każdy w nim może wziąć udział - mówi Sebastian Pluta z Dzikich Mustangów.

Start i meta biegu będzie zlokalizowana na boisku Paszczyniaka Paszczyna. Dla uczestników przygotowane zostaną dwie trasy na 10 km i 5 km oraz jedna trasa nordic walking. Oprócz biegów głównych odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży.

Bohaterkami wydarzenia są Patrycja Stręk i Ania Chorąży. Patrycja to 12-letnia mieszkanka Paszczyny. Urodziła się w 36. tygodniu ciąży z zespołem Downa, niedoczynnością tarczycy, wrodzoną wadą serca. Zaczęła chodzić w wieku trzech lat i wtedy zdiagnozowano u niej dysplazję oraz obustronne zwichnięcie bioder. Na dzień dzisiejszy nie jest w stanie przejść większego dystansu. Chód sprawia jej ogromny ból. Zwichnięcie stawów biodrowych u Patrycji jest poważnym problemem, wymagającym wielokierunkowego leczenia chirurgicznego. Ze względu na odległy termin refundowanej operacji rodzice zmuszeni byli skonsultować jej przypadek w Rehasport Clinic w Warszawie. Koszt operacji dwóch bioder wyniesie ponad 421 tys. zł. Obecnie Patrycja jest po operacji prawego biodra. Koszt drugiej operacji planowanej na jesień bieżącego roku to ponad 210 tys. zł. Ta kwota dla rodziców jest nieosiągalna. Sami nie są w stanie zebrać na czas tak ogromnej sumy pieniędzy.

Z kolei Ania to uczennica klasy szóstej w Publicznej Szkole Podstawowej w Paszczynie. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, czyli najcięższym i najbardziej złożonym rozszczepem kręgosłupa, niedowładem kończyn dolnych i wodogłowiem. W pierwszych tygodniach życia przeszła operację wszczepienia zastawki odbierającej nadmiar płynu z komór mózgowych, z którą żyje do dziś. Pomimo tak ciężkiej choroby, to zdolna i rezolutna uczennica o szerokich zainteresowaniach. Ania jest niesprawna ruchowo i w obowiązkach szkolnych pomaga jej mama. Codziennie przebywa z nią w szkole, ponieważ Ania nie może poruszać się samodzielnie po jej terenie. Dziecko wymaga stałego leczenia neurologicznego, rehabilitacji, środków pielęgnujących, lekarstw. Jakość życia poprawiłby wózek elektryczny, który nie jest refundowany. 

Harmonogram imprezy: 
12:00 – 13:30 otwarcie biura zawodów, przyjmowanie zgłoszeń dzieci i dorosłych, wydawanie pakietów startowych 
12:00 - 15:30 gry i zabawy dla dzieci 
15:45 - wspólna rozgrzewka przed biegiem 
16:00 - start biegu na 5 km, 10 km oraz nordic walking, 
17:45 - dekoracja zwycięzców i losowanie nagród
18:30 - zakończenie zawodów 
By wziąć udział w biegu należy zapisać się poprzez stronę timekeeper.pl. Będzie można zapisywać się także w biurze zawodów. Na liście zawodników, którzy wpłacili wpisowe jest już blisko 350 osób (stan na 17 lipca, godz.8:20). A opłata za udział przed zawodami wynosi 35 zł. W dniu imprezy będzie to 45 zł. 

Grzegorz Król

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Daniel
Daniel 17.07.2019, 10:00
Będzie można się zapisywać, o ile zostaną pakiety, lub o ile ktoś opłacony nie przyjedzie! Limit był 350 osób... Trzeba spytać organizatorów.

Pozostałe