Przegapiłeś zaćmienie? Obejrzyj zdjęcia

  • 17.07.2019, 09:26 (aktualizacja 17.07.2019, 11:16)
  • Grzegorz Król
Przegapiłeś zaćmienie? Obejrzyj zdjęcia
Nie udało się mieszkańcom powiatu dębickiego zobaczyć pełnego cyklu częściowego zaćmienia Księżyca. Wszystko przez chmury, które zasłoniły naszego naturalnego satelitę.

Przez większość zaćmienia pogoda była wyśmienita. Co chwilę przewijały się chmury, ale nie były one w stanie zasłonić Księżyca, dlatego zjawisko i jego większość faz były bardzo dobrze widoczne. Wszystko zaczęło się ok. godz. 20:40, a zakończyło niestety ok. 00:40, blisko 1,5 godziny wcześniej niż to było w planach. Wtedy Księżyc był już w zaawansowanej fazie wychodzenia z zaćmienia i...przyszły chmury. Tak zakończyła się nocna obserwacja. Dla tych, którzy nie widzieli tego, co dzisiejszej nocy działo się na niebie mamy kilkanaście zdjęć.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe