Klub został bez zarządu

  • 23.07.2019, 08:19
  • Grzegorz Król
Klub został bez zarządu
Po rezygnacji całego zarządu Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica nie udało się wybrać nowego. Walne zebranie zakończyło się 18 lipca, a klub został bez osób zarządzających.

Rezygnacje końcem czerwca złożyli prezes Marcin Hadowski, wiceprezes Dorota Gawle, skarbniczka Joanna Stasiowska, sekretarz Magdalena Ciszek i członek zarządu Marek Gawle. W oficjalnym oświadczeniu byłego już zarządu UKH czytamy:

Pomimo dwukrotnego zawieszenia obrad Walnego Zebrania, a tym samym przedłużenia możliwości składania kandydatur na członków do nowego zarządu - nie wpłynęły żadne propozycje. W związku z zaistniałą sytuacją w dniu 18 lipca 2019 r. zamknięto obrady Nadzwyczajnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica. W najbliższych dniach do Starostwa Powiatowego trafi wniosek o ustanowienie kuratora, którego pierwszym zadaniem będzie powołanie nowych władz Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica.

Po perturbacjach, które towarzyszyły rozpoczęciu sezonu 2018/2019, wspólnie z zarządem podjęliśmy decyzję o doprowadzeniu trwającego już sezonu rozgrywkowego do końca i złożeniu rezygnacji z pełnionych funkcji, po jego zakończeniu. W tym okresie poddaliśmy się wszystkim możliwym kontrolom finansowym zarówno pod kątem rozliczania dotacji przyznawanych klubowi przez Urząd Miasta, jak i kontroli wewnętrznych finansów, przeprowadzonej przez organ nadzorczy klubu - Komisję Rewizyjną. Na wniosek kilku rodziców, Członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej składali również wyjaśnienia w dębickiej prokuraturze. Kontrole również nie wykazały nieprawidłowości. Co więcej zamykamy sezon w dobrej kondycji finansowej i zgodnie z deklaracją chcieliśmy przekazać zarząd w ręce osób, które deklarowały gotowość do przejęcia na swoje barki odpowiedzialności za dalsze prowadzenie klubu. Jednak podczas Walnego wyłonił się tylko jeden kandydat, przy czym chce on założyć zupełnie nowy klub hokejowy, a nie kontynuować działania istniejącego przez ponad 21 lat UKH. Zgodnie z literą prawa wyznaczony przez Starostwo Kurator zadba teraz o przyszłość klubu hokejowego. W dużej mierze leży ona także w rękach rodziców i wszystkich członków klubu, bo pierwszym zadaniem Kuratora będzie powołanie nowych władz spośród ich grona. Jeśli to się uda wówczas wszystkie umowy podpisane przez Klub, porządek sezonu, wypożyczenie strojów dzieciom oraz pozostały majątek klubu pozostają bez zmian i trafiają pod zarząd nowych władz. Szczególne zaproszenie do zarządu należy się tym, którzy najgłośniej wypowiadali słowa krytyki, mają teraz szansę rozpocząć nowy rozdział z czystą kartą i realizować swoją wizję przyszłości Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica. 

Odpowiadając na pytanie, dlaczego nie kontynuujemy swojej kadencji, tak jak było to możliwe tj. do 2021 roku, załączam treść mojej rezygnacji, nadmieniając, że treść rezygnacji większości członków zarządu zachowana została w podobnym tonie:

Niniejszym składam rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu UKH Dębica z dniem 27.06.2019 r. Możliwość pełnienia funkcji Prezesa Zarządu UKH Dębica uważam za wyjątkowe doświadczenie. Przez cały okres działalności we władzach Zarządu kierowało mną szeroko pojęte dobro dzieci i młodzieży uczęszczających do Klubu oraz niezłomna wiara w ich sportowe możliwości, a co za tym idzie sukcesy Klubu, jako rozwijającego się hokejowego ośrodka na mapie Polski. W obliczu sytuacji, która zainicjowana została początkiem sezonu 2018/2019 przez grupę negatywnie lobbujących osób, podejmujących szereg niesprawiedliwych i szkodzących wizerunkowi Klubu oraz każdemu z członków Zarządu osobiście, działań m.in. przekazywanie niezgodnych z prawdą informacji do dotychczasowych sponsorów Klubu, wypowiadanie szkalujących obecny Zarząd Klubu oraz członków naszych rodzin opinii wobec członków Klubu, stosowanie form stalkingu internetowego, nie wyrażam zgody na dalsze poddawanie mojej osoby takim praktykom i z przykrością rezygnuję z pełnionej funkcji. 
Dziękuję za dotychczasowe zaufanie i współpracę." - podsumowuje Marcin Hadowski były Prezes UKH Dębica.

Do Starostwa Powiatowego w Dębicy nie wpłynęło jeszcze żadne pismo od byłego zarządu i procedura wskazania kuratora nie została rozpoczęta.

- Wiem tylko tyle, co dociera do mnie z przestrzeni publicznej - mówi starosta Piotr Chęciek.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
??
?? 24.07.2019, 09:31
coo jest, czy komentarze są zablokowane?
Bartosz
Bartosz 23.07.2019, 18:20
Niech Ci co najbardziej krytykowali zarząd pokażą jak to powinno się zarządzać klubem.
debica
debica 24.07.2019, 11:04
od jakiegos czasu wszsycy krytykowali, bo na nic kasy nie bylo..w sumie to powinno sie to wyjasnic,
Lidiaq
Lidiaq 23.07.2019, 14:58
Rozwiązać klub. na co hokej w Dębicy potrzebny? Kto to ogląda?
audytor
audytor 23.07.2019, 14:13
Klub bez zarządu. Ciekawe czy jakaś kasa została dla nowego zarządu na działanie klubu. Przykładowo z miejskiej dotacji...
mieszkaniec
mieszkaniec 23.07.2019, 10:31
w sumie to bardzo ciekawe co tam wydarzyło się naprawdę i o co w tym wszystkim chodzi
łyżwa
łyżwa 23.07.2019, 09:47
Mały głód na prezesa.
demon
demon 23.07.2019, 09:07
podobno pan Wrona jest przygotowany ;)

Pozostałe