Botox – nieinwazyjne usuwanie zmarszczek mimicznych

  • 31.07.2019, 09:20 (aktualizacja 31.07.2019, 09:34)
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Botox – nieinwazyjne usuwanie zmarszczek mimicznych
Zmarszczki mimiczne spędzają Ci sen z powiek? Skorzystaj z profesjonalnego zabiegu wstrzyknięcia botoksu w gabinecie medycyny estetycznej!

Nieestetyczne zmarszczki mogą pojawić się już na młodej skórze po dwudziestym roku życia. Najczęściej na początku są to zmarszczki pochodzenia mimicznego, które są efektem ruchu mięśni twarzy. Dzisiaj można się ich pozbyć – warto wybrać botox, który szybko i skutecznie może je zminimalizować lub nawet całkowicie wymazać z twarzy.

- Czym jest botox?

 - Na jakie zmarszczki działa toksyna botulinowa?

- Jak przebiega zabieg z użyciem botoksu?

- Przeciwwskazania do botoksu

- Gdzie wykonać zabieg z użyciem botoksu?

Czym jest botox?

Botox, w spolszczonej pisowni botoks czy też toksyna botulinowa to nazwa stosowana do określenia jadu kiełbasianego. Jest to silna neurotoksyna, która produkowana jest przez bakterie jadu kiełbasianego laseczki o nazwie Clostridium botulinum.

Działanie toksyny botulinowej polega na połączeniu się związku z płytką nerwowo-mięśniową. Dochodzi wówczas do zablokowania przewodnictwa nerwowego z mięśniem, a tym samym do osłabienia jego aktywności. Efekt ten jest odwracalny. Po pewnym czasie dochodzi do odbudowania połączeń, a także do przywrócenia działania mięśnia.

W dużych dawkach botox jest toksyczny i może prowadzić nawet do śmierci. Badacze odkryli jednak, że w mniejszych ilościach posiada on działanie terapeutyczne. Znalazł on między innymi zastosowanie przy leczeniu kurczów, a także w medycynie estetycznej – dzięki niemu możliwe jest usuwanie zmarszczek i zmniejszenie potliwości.

Na jakie zmarszczki działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa jest obecnie powszechnie stosowana w gabinetach medycyny estetycznej, ponieważ pozwala ona na uzyskanie bardzo dobrych efektów w niwelowaniu zmarszczek pochodzenia mimicznego.

Czas pojawienia się zmarszczek mimicznych jest indywidualny, ale u wielu osób są one widoczne nawet pod dwudziestym roku życia. Bogata mimika twarzy – częste uśmiechanie się, marszczenie czoła powodują, że na skórze zaczynają być widoczne nieestetyczne linie.

Zmarszczki mimiczne najczęściej widoczne są w następujących okolicach:

- wokół oczu – jako kurze łapki, zmarszczki pod oczami

- na czole – jako zmarszczki pionowe i poziome czoła, w tym tak zwana lwia zmarszczka

- przy ustach – jako zmarszczki palacza

- przy nosie – jako bruzdy nosowo-wargowe

Na te właśnie zmarszczki działa botox, czyli możliwe jest ich usunięcie nawet na kilka miesięcy, ponieważ właśnie tak długo działa toksyna botulinowa. Warto przy tym wskazać, że zabieg można wielokrotnie powtarzać, dlatego też wtedy, gdy efekt jest już osłabiony, można wstrzyknąć botox ponownie, by znów nadać twarzy młodzieńczy wygląd.

Jak przebiega zabieg z użyciem botoksu?

Zabieg taki jak botoks jest uznawany za bezpieczny i nie niesie ze sobą poważnych skutków ubocznych, gdy będzie wykonany poprawnie. Zabieg powinien być wykonany przez lekarza medycyny estetycznej w odpowiednich warunkach w gabinecie.

Przed zabiegiem klientka bierze udział w konsultacji z lekarzem, który informuje ją o przebiegu zabiegu oraz dobiera odpowiednią ilość i miejsca wstrzyknięcia preparatu. Toksyna botulinowa jest umieszczana w strzykawce z cienką igłą, a następnie wstrzykiwana w wyznaczone wcześniej miejsca. Najczęściej nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, ponieważ zabieg nie powoduje znacznych dolegliwości bólowych. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęki, zaczerwienienie.

Efekt nie jest widoczny natychmiast – pojawia się najczęściej po około 10-14 dniach. Rezultat utrzymuje się do około 6 miesięcy.

Warto przy tym wskazać, że botoks może być także uzupełniony o inny skuteczny środek na zmarszczki, a mianowicie kwas hialuronowy. Działa on jako wypełniacz, zapewniając skórze dodatkową objętość, dlatego sprawdza się przy skórze dojrzałej, z oznakami starzenia

Przeciwwskazania do botoksu:

- nadwrażliwość na składniki aktywne preparatu – albuminy

- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, w tym choroba miastenia gravis, zespół Lamberta-Eatona

- ciąża oraz okres karmienia piersią

 - uszkodzenia i infekcje skóry w miejscu zabiegu

 - stosowanie określonych leków, w tym antybiotyków przed zabiegiem w okresie przynajmniej 1 tygodnia

- zaburzenia krzepnięcia i stosowanie leków przeciwzakrzepowych

Gdzie wykonać zabieg z użyciem botoksu?

Dzisiaj usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej.
Aby mieć pewność, że botox się uda i przyniesie optymalny efekt, należy wybrać dobry gabinet, najlepiej posiadający wiele pozytywnych opinii od swoich klientów. Nie należy korzystać z zabiegu wstrzyknięcia botoksu poza gabinetami medycyny estetycznej, ponieważ pojawia się wówczas wysokie ryzyko jego niepowodzenia. Może prowadzić to między innymi do poważnych zaburzeń pracy nerwów i mięśni, a nawet do zniekształcenia twarzy.

Do skorzystania z zabiegu wstrzykiwania botoxu zaprasza Gabinet Medycyny Estetycznej J&J Art Derma Clinic z Rzeszowa.

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe