Pobiegło ponad siedemdziesiąt osób - zdjęcia

  • 01.08.2019, 20:36 (aktualizacja 02.08.2019, 08:30)
  • Grzegorz Król
Pobiegło ponad siedemdziesiąt osób - zdjęcia
Na stadionie KS Wisłoka odbył się dzisiaj bieg z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na starcie stanęło ponad siedemdziesiąt osób.

Uczestnicy mieli do pokonania 1944 metry, co symbolizowało rok, w którym powstanie wybuchło. Część z nich miała na sobie pamiątkowe koszulki ze zdjęciem Józefa Szczepańskiego ps. Ziutek, żołnierza, poety, powstańca warszawskiego, który oddał życie za wolną Polskę mając niespełna 22 lata. W czasie okupacji mieszkał m.in. w Dębicy. Zanim biegacze ruszyli odśpiewali Hymn Narodowy. Wcześniej naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego Monika Rojek-Kałek opowiedziała krótko o samym powstaniu, a wiceburmistrz Maciej Małozięć przybliżył wszystkim sylwetkę Józefa Szczepańskiego. 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe