Akpil drugi, dębiczanie na trzecim miejscu

• 06.08.2019, 09:43 (aktualizacja 06.08.2019, 10:12)
  • Ryszard Pajura
Akpil drugi, dębiczanie na trzecim miejscu Zawodnicy Akpilu z medalami za zajęcie drugiego miejsca w mistrzostwach.
Drużyna Monika Bus ze Stalowej Woli wygrała pierwszą edycję Mistrzostwa Podkarpacia Piłkarskich Lig Szóstek, jakie rozegrane zostały na Euroboisku w Dębicy. Drugie miejsce zajął Akpil Pilzno, a trzecie zespół My tu Tylko Po Koszulki z Dębicy. Turniej zorganizował Mateusz Pyskaty.

Zagrało sześć drużyn systemem każdy z każdym.

6. Angry Goats - 0 pkt
Zgodnie z regulaminem Akpil zajął drugie miejsce mimo iż miał tyle samo punktów co My Tu Tylko Po Koszulki, bowiem wygrał w bezpośrednim pojedynku tych drużyn.

Nagrody Indywidualne:
najlepszy zawodnik - Łukasz Adamczyk (Sandomierskie Byki)
najlepszy strzelec - Andrzej Pławiak (Monika Bus)
Najlepszy bramkarz - Mirosław Mroczek (Akpil)

Jak komentuje Mateusz Pyskaty, turniej stał na wysokim poziomie piłkarskim. Uczestniczyło w nim ponad 80 zawodników z Podkarpacia.
Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrz Dębicy Mariusza Szewczyka. Patronat medialny: Obserwator Lokalny i Dębica TV.
Sponsorzy: Ciacho Żyraków Rafał Kawa, Firma Cukiernia Andzia Anetta Ząbek, Piekarnia Szymaszek Robert Szymaszek, Matsport Mateusz Pyskaty.