Sprawczyni wczorajszego wypadku miała blisko 3 promile

  • 09.08.2019, 08:12 (aktualizacja 09.08.2019, 08:55)
  • Grzegorz Król
Sprawczyni wczorajszego wypadku miała blisko 3 promile Po drodze kobieta uszkodziła dwa samochody. Jeden z nich to seat (na zdjęciu), w którym siedział poszkodowany mężczyzna.
W policyjnym areszcie spędziła noc 54-letnia kobieta, która wczoraj urządziła sobie alkoholowy rajd ul. Cmentarną. W efekcie uszkodziła dwa samochody, trzeci to mazda, którą prowadziła.

Jak informuje nadkom. Robert Kras, specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy jedna osoba poszkodowana, która siedziała w zaparkowanym przy Cmentarnej seacie trafiła do szpitala.

- Mężczyzna ten uskarżał się na ból, doznał ogólnych potłuczeń ciała, ale nie miał widocznych ran - mówi nadkom. Kras.

Do późnych godzin wieczornych na miejscu trwały czynności policyjnych techników, którzy zabezpieczali wszelkie ślady. Kobiecie dwukrotnie została pobrana krew do badań. Po wielu próbach udało się ją również przebadać alkomatem. Wynik - 2,94 promila w wydychanym powietrzu.

- Została zatrzymana do wytrzeźwienia u nas na komendzie, jak tylko będzie można przeprowadzić czynności procesowe, to niezwłocznie do nich przystąpimy - dodaje nadkom. Robert Kras.

Potwierdził również, że w pościg za sprawczynią zdarzenia ruszył jeden ze świadków, który zatrzymał kobietę do czasu przyjazdu policji na ul. Tuwima. Gdy na miejscu zjawili się mundurowi, świadek odjechał. Na szczęście funkcjonariuszom udało się ustalić jego personalia, co pozwoli poznać więcej szczegółów.

Kobiecie, która prowadziła mazdę grozi kilka sankcji. Za samo poruszanie się pojazdem w stanie nietrzeźwości może stracić prawo jazdy nawet na 15 lat. Do tego - z automatu - będzie musiała zapłacić 5 tys. zł nawiązki na rzecz poszkodowanych w wypadkach samochodowych. O dalszych zdecyduje sąd. Jeśli obrażenia poszkodowanego mężczyzny będą wymagały leczenia poniżej dni siedmiu, to sprawa zostanie zakwalifikowana jako kolizja. Nie zmienia to jednak faktu, że samo prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2  Jeśli leczenie potrwa dłużej, to grozi jej do 3 w przypadku tzw. lekkiego wypadku, a nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu informowaliśmy także TUTAJ.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla 10.08.2019, 15:31
Brawo dla funkcjonariuszy za pozostawienie na miejscu zdarzenia szkieł, a nawet kołpaka. Można było powiadomić służby sprzątające. Zabrakło chęci.
żart
żart 09.08.2019, 10:58
Panie u nas to mają fantazję, jedna skacze przez rondo inna ćwiczy jazdę po prostej na krętej ulicy. -:)
didzej
didzej 09.08.2019, 17:17
oo tak Pania z ronda pamietam :) krawezniki okazaly sie zbyt wysokie nie tyle dla sluzbowego co prywatnego passeratti ;)

Pozostałe