Poseł pyta, minister cytuje przepisy

  • 09.08.2019, 09:30 (aktualizacja 09.08.2019, 09:56)
  • Grzegorz Król
Poseł pyta, minister cytuje przepisy W konferencji udział wziął poseł Zdzisław Gawlik (z prawej) i kandydat KO na posła Krzysztof Lipczyński.
Poseł Zdzisław Gawlik zadał pytanie ministrowi infrastruktury o powody przesunięcia dębickiego wniosku o dofinansowanie przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Odpowiedź porównuje do filmu Miś Stanisława Barei.

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie, który na poziomie województwa został oceniony wysoko i znalazł się na 13 miejscu, z prawie pewnym dofinansowaniem. W Warszawie - z jakiś powodów - został on przesunięty na 67 miejsce (na 69), co oznaczało, że pieniędzy nie będzie.

- Zapytałem ministra infrastruktury o powody takiej decyzji - mówił podczas konferencji prasowej na ul. Kwiatkowskiego poseł Zdzisław Gawlik.

W odpowiedzi otrzymał cytaty z przepisów ustawy, które pozwalają prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu dowolnie przesuwać składane przez samorządy wnioski.

- Podziękowałem mu, że cytuje mi przepisy i pokazuje że ten rząd może wszystko i z niczego nie musi się tłumaczyć. Nie ma zgody na takie postępowanie - dodał poseł Gawlik.

Według niego sytuacja jest podobna do tej przestawionej przez Stanisława Bareję, w filmie Miś, gdy do szatni przychodzi Stanisław Ochódzki i prosi o płaszcz.

- A szatniarz mówi: Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi - powiedział Zdzisław Gawlik, który poinformował, że złożył kolejne zapytanie z prośbą o podania powodów merytorycznych przesunięcia dębickiego wniosku.

W konferencji udział wziął również Krzysztof Lipczyński, już oficjalnie kandydat Koalicji Obywatelskiej w zbliżających się wyborach do Sejmu. On podkreślał, jak ważna dla jest ul. Kwiatkowskiego z punktu widzenia mieszkańców i przedsiębiorców.

- Tamtędy zostanie przekierowany ruch ciężki z autostrady, to także ulica prowadząca do największego zakładu pracy w powiecie, nie rozumiem co było powodem przesunięcia wniosku złożonego przez władze miasta - mówi Krzysztof Lipczyński.

Dodaje, że przy TC Dębica stacjonują również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz pogotowie ratunkowe.

Roboty na ul. Kwiatkowskiego mimo braku dofinansowania trwają. Miasto z własnego budżetu wyda na nie ponad 8 milionów. Gdyby wniosek został zaakceptowany w Warszawie, to te pieniądze byłyby wydane na szereg innych inwestycji, m.in. na przebudowę lodowiska.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czeka was los aws
czeka was los aws 15.08.2019, 20:30
Może Platforma Obywatelska już kaput i szkoda się wysilać na poważne odpowiedzi.
Obywatel RP
Obywatel RP 12.08.2019, 22:57
Lansik Lipczyńskiego na każdym kroku
kasia
kasia 19.08.2019, 21:32
a moze ktos sprawdzi inwestycje tego Pana
ciekawska
ciekawska 06.09.2019, 08:25
na basenie super laweczki slyszalam ze cena150% zolwiki , osemka na jazde rowerowa tez po taniosci wystawiona , tor przeszkod , klocki w piaskownicy , ogrodzenia stadionow prace wokol stadionow i orlikow ale oszczedny gospodarz wojt musii byc zadowolonyn z takich oszczednosci . Zaradny gospodarz
Ewa
Ewa 12.08.2019, 08:58
lans musi być
Jaruś
Jaruś 09.08.2019, 16:23
No właśnie i co nam zrobicie!? Pisowi wszystko wolno!!!
Cyprian
Cyprian 09.08.2019, 13:52
Z. Gawlik zawsze robi się bardziej aktywny ale tylko przed wyborami. Temu Panu z Rzeszowa już dziękujemy. Miał swoje 5 minut lecz dla Dębicy nie zrobił nic szczególnego. Teraz to tylko sztuczna publiczka aby o nim nie zapomniano przy głosowaniu. Dno.
krasnoludek
krasnoludek 11.08.2019, 19:21
Radził bym sobie przypomnieć wiytę M.Morawieckiego wna rynku w Dębicy,przed wyborami samorządowymi gdzie wspierał wego imiennika na burmistrza.Obiecywał miliony dla Dębicy itp.rzeczy.
Kasza
Kasza 09.08.2019, 17:29
Nie znasz człowieka , ale oceniasz ( typowe dla pisowskich troli ) . Każdy Poseł bez względu na przynależność partyjną jest aktywny podczas kampanii wyborczej , czy z lewa , czy z prawa . Woli sprostowania Pan Poseł Gawlik jest Dębiczaninem - stąd pochodzi . Skąd wiesz co zrobił dla naszego miasta ? Po drugie w tej kadencji jest w opozycji więc ma mocno ograniczone możliwości działania . Pytanie gdzie są posłowie i senatorowie naszego regionu z partii rządzącej że ich Premier przesunął jakże potrzebną inwestycje dla naszego miasta ? Już wiem zajęci byli lotami na linii Rzeszów - Warszawa - Warszawa - Rzeszów .
Krystyna
Krystyna 09.08.2019, 16:53
Coś chyba mijasz się z prawdą, Z. Gawlik, jako jedyny poseł opozycji ma swoje biuro w Dębicy. Poza tym wiele razy interpelował w sprawach związanych z Dębicą. Proszę sobie sprawdzić na jego oficjalnym koncie na stronie Sejmu RP. Uważam, że to najlepszy reprezentant naszego miasta w Sejmie!
kasza
kasza 09.08.2019, 19:11
Zgadzam się w 100 %
tresci
tresci 09.08.2019, 13:20
PIS jak obiecał tak robi. Obiecał, że jak się nie wybierze PISu to nie będzie inwestycji to nie ma dofinansowania. Chodzi im tylko o stołki, samoloty, limuzyny, a nie o ludzi.
krasnoludek
krasnoludek 11.08.2019, 19:24
A ich poseł obiecał wybudowanie lini kolejowej z Dębicy do Jasła.Czy można już kupić bilety?

Pozostałe