Parafianie powitali nowego proboszcza

  • 12.08.2019, 09:31 (aktualizacja 12.08.2019, 09:52)
  • Grzegorz Król
Parafianie powitali nowego proboszcza Ks. Andrzej Surowiec (w środku) powitany został przez parafian w niedzielę 11 sierpnia.
W czwartek 8 sierpnia ks. Józef Wątroba, wieloletni proboszcz parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy przekazał parafię swojemu następcy, ks. Andrzejowi Surowcowi. Parafianie powitali go podczas mszy w niedzielę 11 sierpnia.

Ks. Andrzej Surowiec jest znany mieszkańcom Dębicy. Przez 10 lat pracował w parafii Matki Bożej Anielskiej. Było to w latach 1999-2009. Później został dyrektorem administracyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Podczas niedzielnej mszy nowy proboszcz usłyszał od dziekana Dekanatu Dębica-Wchód ks. Ryszarda Piaseckiego zapewnienia, że jeśli będzie potrzebował pomocy, to ją otrzyma. Ks. Piasecki dziękował też dotychczasowemu proboszczowi.

Jak mówi ks. Andrzej Surowiec, rewolucyjnych zmian w parafii nie będzie.

- Chcę powoli poznawać parafian, będę przyglądał się pracy parafii, wiem że są jakieś problemy z dzwonami, to trzeba będzie jakoś rozwiązać. Będę współpracował z Radą Parafialną. Rewolucji nie ma co wprowadzać, bo można wyrządzić tym więcej szkody niż dobrego - mówi nowy proboszcz.

Dodaje, że ma zamiar kontynuować dzieło ks. Józefa Wątroby, który decyzją biskupa nie zostaje Dębicy. Ma też kilka swoich pomysłów, m.in. na zagospodarowanie pustego placu przed kościołem, od strony ronda, u zbiegu ul. 3 Maja, Szkolnej i Paderewskiego.

- Myślę, że można by tam było zrobić plac zabaw dla dzieci, będę chciał porozmawiać z władzami miasta na ten temat. Po co ma stać to puste - mówi ks. Surowiec.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe