Czterdziestu harcerzy nad Jeziorem Tarnobrzeskim

  • 12.08.2019, 12:20 (aktualizacja 12.08.2019, 12:53)
  • Ryszard Pajura
Czterdziestu harcerzy nad Jeziorem Tarnobrzeskim
To drugi. a zarazem ostatni w tym roku turnus letnich półkolonii organizowanych przez Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów. W obu setka uczestników przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, korzystała z atrakcyjnego programu przygotowanego przez harcerską kadrę.

Hufiec ZHP Dębica, tak jak w roku ubiegłym, włączył się w akcję organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Dębicy we współpracy z Urzędem Miejskim w Dębicy. W tym roku harcerze organizowali dwa turnusy półkolonii i wyjazd na harcerski zlot nad Jezioro Tarnobrzeskie dla niemal 100 osób.
Tak jak podczas pierwszego turnusu tak i na drugim turnusie półkolonii nie brakowało wrażeń i atrakcji. Uczestnicy półkolonii spędzali czas aktywnie i różnorodnie. Kolejne dni wypełniły ciekawe propozycje na miejscu w Dębicy jak i w ramach wycieczek. W Dębicy uczestnicy półkolonii skorzystali z miejskich obiektów sportowych (baseny), kina, warsztatów kulinarnych, zajęć sportowych na siłowni i rekreacyjnych w centrum rozrywki,  a także ogniska na ranczu. Nie zabrakło stacjonarnych zajęć integracyjnych, sportowych i kreatywnych. Organizatorzy przygotowali też wycieczki – do Chotowej (park linowy), Rzeszowa (park trampolin) i Energylandii.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Informacja i zdjęcia: Hufiec ZHP Dębica

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aaaa
Aaaa 12.08.2019, 17:02
Ach piękne czasy gdy było się harcerzem. Ile wypaliłem a ile wypiłem. Młodość....

Pozostałe