Uroczystości w sobotę i niedzielę

  • 13.08.2019, 10:06 (aktualizacja 13.08.2019, 10:09)
  • Grzegorz Król
Uroczystości w sobotę i niedzielę
Uroczystości z okazji 75. rocznicy akcji Burza i bitwy na Kałużówce rozpoczną się w najbliższą sobotę, o godz. 16, w Pilźnie.

Wtedy zostanie odprawiona msza w Klasztorze oo. Karmelitów w intencji Ojczyzny. Po niej, o godz 16:45 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Niepodległości przez Urzędem Miejskim w Pilźnie. O 17:15, już pod pomnikiem III Zgrupowania AK Płoza w Gołęczynie, w skład którego wchodziły placówki Pocisk i Zapalnik, zaplanowany został Apel Pamięci, oddana zostanie salwa honorowa, a delegacje złożą kwiaty. Ostatnim punktem sobotnich uroczystości będzie Spotkanie pokoleń w Domku Myśliwskim w Połomii.

W niedzielę 18 sierpnia odbędą się natomiast uroczystości upamiętniające Bitwę na Kałużówce. O 9:30 rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Dębicy, a pół godziny później odprawiona zostanie msza pod przewodnictwem bpa Andrzeja Jeża w intencji Ojczyzny oraz poległych, zmarłych a także żyjących żołnierzy Armii Krajowej. Na godz. 11 zaplanowane zostały oficjalne obchody 75. rocznicy akcji Burza i bitwy na Kałużówce, a o 12 rozpocznie się piknik historyczny.

W uroczystościach najprawdopodobniej weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. To, czy prezes Rady Ministrów przyjedzie czy też nie na Kałużówkę okaże się jutro.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
konsewator p.płaskich
konsewator p.płaskich 17.08.2019, 22:25
Premier sprząta po defiladzie w Katowicach.

Pozostałe