Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę, a z nimi brat Mariusz - zdjęcia

  • 17.08.2019, 11:37 (aktualizacja 17.08.2019, 12:02)
  • Janusz Grajcar
Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę, a z nimi brat Mariusz - zdjęcia Agata Dziepak do Częstochowy od trzech lat chodzi z córką Joanną.
Na pielgrzymkowym szlaku zapomina się o sprawowanych funkcjach. Dlatego burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk w drogę na Jasną Górę wyruszył jako brat Mariusz w grupie nr 12 św. Michał. Wierni z powiatu dębickiego pielgrzymować będą przez dziewięć dni także w grupach nr 11 św. Jadwiga i nr 13 św. Dominik Savio.

Grupę nr 11 prowadzi ks. Rafał Jagoda, wikariusz z parafii św. Jadwigi w Dębicy. Przewodnikiem grupy nr 12 jest z kolei proboszcz z Grudnej Górnej ks. Zygmunt Ogórek, a grupy nr 13 po raz pierwszy ks. Paweł Kasperowicz, wikariusz z Pustkowa Osiedla. W tej ostatniej na pielgrzymi szlak wyruszył też były jej przewodnik ks. Roman Woźny z Pustkowa Osiedla. Do Częstochowy idzie też proboszcz z Pustkowa ks. Adam Basista.

Błogosławieństwa na drogę udzielił pielgrzymom na zakończenie mszy św. na Placu Katedralnym w Tarnowie biskup Andrzej Jeż. W homilii podkreślił, że widzi wielu ludzi młodych i byłoby zabójstwem a wręcz aborcją, gdyby ci nie próbowali przekazać swojej wiary nowemu pokoleniu. Wszystkich zgromadzonych nazwał pielgrzymkową parafią, nawiązując tym do hasła przewodniego wielkiego wędrowania: Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa.

W grupie nr 11 na Jasną Górę podąża Agata Dziepak z parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie. Idzie po raz jedenasty. Od trzech lat na szlaku towarzyszy jej córka Joanna.

- To ona mnie zmobilizowała, by wrócić na trasę pielgrzymki. Wcześniej chodziłam przez osiem lat, później miałam przerwę, a od trzech lat chodzę z córką - mówi Agata Dziepak.

Więcej o 37. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej przeczytać będzie można w kolejnym wydaniu OL. Poniżej zaś galeria zdjęć z dzisiejszego wyjścia.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zniesmaczony
Zniesmaczony 17.08.2019, 22:54
Faktycznie, wiadomość dnia. Burmistrz idzie na pielgrzymkę... Droga redakcjo, naprawdę miałem do Was większy szacunek, szkoda słów...
dębiczanin
dębiczanin 17.08.2019, 16:25
Jak tak sobie obserwuję, to brat Mariusz aktywność wykazuje wszędzie poza stanowiskiem na które został powołany. Jeżeli tak jest niech złoży dymisję. Wybierzemy sobie nowego Burmistrza ,który będzie na rzecz naszego miasta pracował. Bez łaski bracie, rycerzu czy jeszcze inaczej tytułowany Mariuszu.
On
On 17.08.2019, 14:39
Zacofanie ,średniowiecze i pokazówka dla plebsu ,honor poświęci aby być przy korycie .Prawdziwy Polak .
Mark
Mark 17.08.2019, 14:10
Czy Pan Burmistrz idzie na Pielgrzymkę na urlopie ?
antyMark
antyMark 18.08.2019, 18:47
A ty Mark-i to chodzisz na pielgrzymki w pracy

Pozostałe