Dożynki powiatowe 2019 w Straszęcinie (fotorelacja)

  • 27.08.2019, 10:07
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Dożynki powiatowe 2019 w Straszęcinie (fotorelacja)
Nabożeństwem w Kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Straszęcinie rozpoczęło się tegoroczne powiatowe święto plonów. Mszy przewodził ks. proboszcz Bogusław Czech, który tuż po eucharystii poświęcił 26 wieńców przywiezionych przez mieszkańców ziemi dębickiej. Uczestnicy uroczystości dziękowali za zbiory i prosili o urodzaj na przyszły rok.

Po mszy św. barwny korowód udał się na plac przy miejscowym Zespole Szkół, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości.
Starostami dożynek byli: Halina Kuszowska z Woli Wielkiej i Piotr Stachnik ze Straszęcina – oboje rolnicy z krwi i kości. Pan Piotr posiada gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 98 ha, natomiast pani Halina - razem z mężem - prowadzi gospodarstwo o powierzchni 10 ha.
Gwoździem programu dożynek był występ zespołu Doda &Virgin. Podczas koncertu bawiło się kilka tysięcy osób.

 Poniżej fotoreportaż z dożynek:

 

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe