Misjonarz ze Smarżowej pochowany w Santurce

  • 28.08.2019, 15:04 (aktualizacja 28.08.2019, 15:20)
  • Janusz Grajcar
Misjonarz ze Smarżowej pochowany w Santurce
Śp. ks. Stanisław Szczepanik został pochowany we wtorek 27 sierpnia w parafii La Milagrosa w mieście Ponce na Portoryko.

Obrzędy pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 14:00, kiedy to wszyscy mogli wejść do kościoła i pomodlić się za duszę zmarłego księdza. O godz. 18:00 rozpoczęła się zaś msza żałobna, w której udział wzięli biskup Ponce - Ruben González CMF i biskup Arecibo - Daniel Fernández. W tej drugiej diecezji znajduje się parafia Manati, w której zmarły pracował na stałe.

Na pogrzeb przyjechali też księża z diecezji Ponce, Arecibo i San Juan oraz misjonarze ze wszystkich trzech krajów, które tworzą Prowincję Portorykańską Zgromadzenia Misji, czyli Portoryko, Dominikana i Haiti.

Po śmierci narządy ks. Stanisława Szczepanika zgodnie z ostatnią wolą trafiły do przeszczepu, a ciało zostało skremowane. Jego prochy złożone w krypcie Księży Misjonarzy w kościele św. Wincentego a Paulo w Santurce, choć zmarły zaznaczył w testamencie, że chciałby, aby spoczęły w Polsce.

O okolicznościach śmierci misjonarza pochodzącego ze Smarżowej, może przeczytać TUTAJ

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Katoliczka
Katoliczka 16.09.2019, 07:53
Kochani, czyli testament nie został wypełniony.....Kto zadecydował ze nie zostanie pochowany w Polsce? Ostatnia wola to rzecz święta!
Spoczywaj w pokoju!

Pozostałe