Gile wychodzą z ukrycia

  • 08.01.2017, 10:29 (aktualizacja 08.01.2017, 10:51)
  • rys
Gile wychodzą z ukrycia
Gile, to ptaki, które żyją u nas przez cały rok. Ale spotkać je można zimą, gdy podfruwają bliżej domostw i szukają suchych owoców na drzewach i krzewach, np. na pęcherznicach - jak na zdjęciu w Grabinach.

Od wiosny do jesieni trudno je dostrzec, żyją w lasach, w miejscach przez człowieka rzadko odwiedzanych. Zimą dodatkowo przylatują też do nas gile z północnego-wschodu, gdzie mrozy są dla nich zbyt duże.
Polskie gile to tzw. gile zwyczajne. To ptaki z rzędu wróblowych, podrzędu śpiewających. Są większe od wróbli. Cechą charakterystyczną jest jaskrawoczerwone (pomarańczowe) upierzenie na brzuchu, mocniejsze u samców.

rys

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe