Takich plakatów nie zrywaj, zadzwoń po mundurowych

  • 04.09.2019, 13:25 (aktualizacja 04.09.2019, 13:46)
  • Janusz Grajcar
Takich plakatów nie zrywaj, zadzwoń po mundurowych Plakaty wyborcze można bezpłatnie wieszać m.in. na słupie nr 29 przy skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Krótkiej.
Policja lub straż miejska ma obowiązek usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których umieszczenie może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi, bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jeśli uważasz, że plakat wisi w takim miejscu, powinieneś o tym powiadomić mundurowych.

Według przepisów kodeksu wyborczego, burmistrz musi zapewnić odpowiednią liczbę miejsc przeznaczonych w mieście na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych oraz podać wykaz tych miejsc do publicznej wiadomości.

Zarządzeniem nr 233/2019 uczynił to włodarz Dębicy Mariusz Szewczyk. Wskazał na słupy ogłoszeniowe znajdują się w następujących miejscach:
- ul. Słoneczna, obok wejścia do tunelu PKP (słup nr 1)
- ul. Świętosława (słup nr 7)
- ul. Paderewskiego, obok ZUS-u (słup nr 8)
- ul. Popiełuszki, obok szkoły muzycznej (słup nr 11)
- ul. Rzeszowska, skrzyżowanie z Robotniczą (słup nr 14)
- ul. Metalowców (słup nr 15)
- ul. Leśna (słup nr 17)
- ul. Kraszewskiego (słup nr 19)
- ul. Gajowa (słup nr 20)
- ul. Krakowska, Wolica I (słup nr 21)
- ul. Cmentarna (słup nr 24)
- ul. Cieplińskiego (słup nr 26)
- ul. Rzeszowska, obok nadleśnictwa (słup nr 28)
- ul. Kolejowa, od ul. Krótkiej (słup nr 29)
- ul. Strażacka (słup nr 30)
- ul. Kolejowa, od ul. Głowackiego (słup nr 32)
- ul. Pana Tadeusza, od ul. Mickiewicza (słup nr 33)
- ul. Wielopolska, obok SP nr 8 (słup nr 34)

Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych nie można umieszczać plakatów i haseł wyborczych, chyba że zostanie udzielona na to zgoda właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń art. 63a - kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe