Tam śmieci już nie podrzucą

  • 05.09.2019, 09:00
  • Tomasz Ratuszniak
Tam śmieci już nie podrzucą Przy ul. Brzegowej powstaje już podbudowa pod wiatę.
Do końca października zakończyć się ma przebudowa wszystkich wiat śmietnikowych na osiedlu Słonecznym. Nowe wiaty będą zamykane, a mieszkańcy dostaną klucze do nich.

Szczególnie ważne będzie to przy ul. Brzegowej, biegnącej obok tarasowców, gdzie nagminnie dochodziło do podrzucania śmieci. Widok aut zatrzymujących się przy śmietniku i ich właścicieli przerzucających worki z odpadami z bagażnika do kontenera, był na porządku dziennym.

Marek Grabowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Igloopol tłumaczy, że przebudowa ma m.in. związek z nową ustawą śmieciową i koniecznością segregacji śmieci. W przypadku zaś gdy dostęp do kontenera jest otwarty, to może do niego trafić wszystko.

- Mieliśmy już trzy kontrole z miasta. My na szczęście nie zapłaciliśmy kary, ale inne spółdzielnie tak - mówi prezes.

Dodaje, że nie bez znaczenia jest też estetyka osiedla. A powiedzmy sobie szczerze, dotychczasowe wiaty urody mu nie dodawały.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe