W ZUS-ie dzień otwarty. Temat - świadczenia uzupełniające 500+

  • 06.09.2019, 09:48 (aktualizacja 06.09.2019, 10:01)
  • Janusz Grajcar
W ZUS-ie dzień otwarty. Temat - świadczenia uzupełniające 500+
Od 1 października wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W związku z dużym zainteresowaniem oraz wpływającymi pytaniami ZUS zaprasza na Dzień Otwarty dla Klientów.

Dzień Otwarty odbędzie się 18 września w jasielskim Oddziale ZUS oraz m.in. inspektoracie w Dębicy. W godz. 10:00-14:00 w sali obsługi klienta na zainteresowanych będą czekali eksperci ZUS, którzy udzielą informacji w zakresie: warunków nabywania prawa do świadczenia, trybu jego przyznawania i zasad wypłacania.

O świadczenie uzupełniające będą mogły wystąpić osoby, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji. Potwierdzić to mogą orzeczeniem o niezdolności do samodzielnej egzystencji samoistne w połączeniu z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy lub o całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym lub o całkowitej niezdolności do służby. Suma przysługujących im dotychczas świadczeń z funduszy publicznych nie może przekraczać 1600 zł.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe