Msza w Zawadzie, impreza w Pustkowie-Osiedlu

  • 06.09.2019, 23:31
  • Tomasz Ratuszniak
Msza w Zawadzie, impreza w Pustkowie-Osiedlu Zeszłoroczny wieniec sołectwa Głobikowa.
Mszą świętą w Sanktuarium w Zawadzie rozpoczną się w niedzielę 8 września o godz. 11:00 Dożynki Gminy Dębica. Dalsza część uroczystości odbędzie się na stadionie w Pustkowie-Osiedlu.

Na stadion organizatorzy zapraszają o godz. 15:00. Imprezę rozpocznie koncert Orkiestry Dętej - Gmina Dębica i występy grup działających przy orkiestrze.
Później nastąpi obrządek witania i dzielenia się chlebem, oraz przegląd wieńców dożynkowych.
Podkarpacka Izba Rolnicza zaprasza w tym czasie na promocję Podkarpackich Przysmaków Drobiowych, w ramach której odbędzie się degustacja, a także konkurs z nagrodami.
Nagrody zdobyć będzie można również w konkursie pod hasłem Bezpieczne gospodarstwo - pracuj bezpiecznie, chroń układ nerwowy, który organizuje Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Organizatorzy zapraszają również na stoiska z produktami regionalnymi i rękodziełem.

Na scenie wystąpią zespoły działające przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica:  Klub Aktywnych Kobiet, Zespół Śpiewaczy Wiarusy, Kapela Trio Plus oraz gościnnie Kapela Kurasie z Lubziny. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert zespołu Malibu, a o 21:00 grupy Shantel. Imprezę zakończy zabawa taneczna z Zespołem Snikerss.

Podczas dożynek Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nowe Możliwości prowadzić będą akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc niepełnosprawnych dzieciom z terenu gminy.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec- nie rolnik
Mieszkaniec- nie rolnik 08.09.2019, 22:24
Może następne dożynki zrobić bliżej domu wójta, albo w miejscowości rolniczej. Ludzie, którzy w poniedziałek muszą wstać do pracy przed godz. 5:00 nie muszą słuchać głośnej muzyki do późnych godzin nocnych. Dobra zabawa nie jest równoznaczna z decybelami dudniącymi w głowach ( przy zamkniętych oknach) w odległości 400m.
Złośliwy
Złośliwy 07.09.2019, 18:33
Pustków-Osiedle to "najlepsze" miejsce na dożynki. Jest tam mnóstwo gospodarstw rolnych. Zaradni gospodarze mogą się pochwalić dorodną trzodą, zadbanymi polami uprawnymi... Zbiory im się też w tym roku udały jak nigdzie indziej.
?
? 07.09.2019, 13:40
Ciekawe kto bedzie swietowal dozynki na tym łosiedlu działkowicze?

Pozostałe