Czwartek, 19.09.2019

Tomasz Barycza ratuje punkt - zdjęcia

• 07.09.2019, 18:10 (aktualizacja 08.09.2019, 09:24)
  • Grzegorz Król
Sprawiedliwym podziałem punktów zakończyły się derby powiatu dębickiego pomiędzy Igloopolem Dębica, a Legionem Pilzno. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył na początku spotkania Piotr Syguła. Wyrównał w drugiej połowie Tomasz Barycza.

Pierwsza odsłona meczu to miażdżąca przewaga Igloopolu. Legion Pilzno przez pierwsze 45. minut spotkania oddał zaledwie dwa celne strzały na bramkę Morsów. Oba pod koniec połowy, kiedy między słupkami stał już Krystian Kosiński. Chwilę wcześniej zastąpił kontuzjowanego Łukasza Psiodę. Już w 2. minucie meczu Igloopol mógł wyjść na prowadzenie po niefortunnej interwencji zawodnika z Pilzna. Yurii Nakhaba chciał wybić piłkę, jednak skierował ją do swojej bramki. Sytuację ratuje bramkarz Legionu Maciej Maziarka, który wyciąga się jak struna i przenosi piłkę nad poprzeczką. Piłkarze Igloopolu wykonują rzut rożny. Dośrodkowuje Piotr Syguła, a na bramkę głową uderza Damian Socha. Pudłuje. Do trzech razy sztuka - w 4. minucie Maciej Maziarka popełnia fatalny błąd wypuszczając piłkę z rąk. Sytuację wykorzystuje Piotr Syguła i głową daje prowadzenie Igloopolowi. Obraz gry nie zmienia się praktycznie całą pierwszą połowę. Biało-niebiescy zamknęli Legion na ich połowie. Sytuacja zmienia się diametralnie po zmianie stron. Teraz to pilźnianie przejmuje inicjatywę, a piłkarze Igloopolu mają problem z dotarciem w pole karne rywala. Słaba gra mści się, kiedy piłkę przejmuje rutynowany Tomasz Barycza i silnym strzałem z dystansu pokonuje Kosińskiego.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego prezes Igloopolu Grzegorz Krycki wręczył dwóm piłkarzom biało-niebieskich pamiątkowe koszulki, z okazji zawarcia związku małżeńskiego. Odebrali je Dawid Rokita oraz Jakub Zaskalski.

Więcej na temat spotkania we wtorkowym wydaniu Obserwatora Lokalnego.