Idą pielgrzymi na Dróżki do Zawady - zdjęcia

  • 07.09.2019, 20:02 (aktualizacja 07.09.2019, 20:36)
  • Janusz Grajcar
Idą pielgrzymi na Dróżki do Zawady - zdjęcia
Ponad 15 kilometrów pokonali wierni z parafii Wszystkich Świętych w Straszęcinie, którzy w sobotę pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej. Mszy św. w Zawadzie przewodniczył i rozważania podczas Dróżek Różańcowych poprowadził tam ich proboszcz ks. Bogusław Czech.

Ponad 200-osobowa grupa wyruszyła ze Straszęcina tu po godzinie dziesiątej przed południem. Bocznymi drogami przez Zawierzbie dotarła do Dębicy. Dalej pątniczy szlak prowadził ul. Kosynierów Racławickich, Świętosława, Cmentarną i Robotniczą, pod kościół Miłosierdzia Bożego. Tu pielgrzymi mieli godzinną przerwę, którą przeznaczyli m.in. na posilenie się przed dalszą wędrówką.

Grupie przewodniczyli ks. Jacek Chmura, nowy wikariusz straszęcińskiej wspólnoty, i kleryk Mateusz Jaśkiewicz. W drodze pątnicy śpiewali pieśni maryjne, pielgrzymkowe, ale też biesiadne, jak choćby Hej z góry, z góry jadą Mazury. Grupa ze Straszęcina jest jedną z najliczniejszych, które podczas Wielkiego Odpustu docierają do zawadzkiego sanktuarium.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (50)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe