Czytać będą w Śnieżce, a potem w bibliotece

  • 08.09.2019, 13:17
  • Tomasz Ratuszniak
Czytać będą w Śnieżce, a potem w bibliotece Zeszłoroczna edycja Narodowego Czytania w bibliotece.
Miejski Ośrodek Kultury i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna włączają się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. MOK zaprasza 13 września do Domu Kultury Śnieżka, a biblioteka 20 września do swojej siedziby przy ul. Akademickiej.

W tym roku czytane będą polskie nowele: Dobra Pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do straży Bruno Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdziobią nas kruki, wrony... Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza i Sawa Henryka Rzewuskiego.

W Śnieżce 13 września o godz. 11:00 czytać je będą: absolwenci i członkowie Grupy Artystycznej Safo oraz zaproszeni goście. W bibliotece 20 września o godz. 10:00 bibliotekarki i zaproszeni goście.

- Ale w tym roku zmieniamy trochę formułę i zapraszamy do wspólnego czytania każdego, kto tylko ma na to ochotę - zapowiada Marzena Kowalska, dyrektor MiPBP.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe