Śląsk zatańczy i zaśpiewa w Morsie

  • 10.09.2019, 14:40
  • Tomasz Ratuszniak
Śląsk zatańczy i zaśpiewa w Morsie
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, jedna z największych i najstarszych grup folklorystycznych w Polsce, w styczniu przyjedzie do Dębicy. Śląsk, pod dyrekcją Zbigniewa Cierniaka, wystąpi z koncertem galowym zatytułowanym A to Polska właśnie.

Koncert ten oparty jest na polskiej muzyce, pieśniach i tańcach ludowych. Na scenie Domu Kultury Mors zaprezentuje go niemal stu dwudziestu artystów, solistów, balet i chór.

W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: Karolinka, Szła dzieweczka, Hej te nasze góry, Helokani”, Ondraszek i Starzyk oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: Trojak, Taniec chustkowy, Kujawiak z oberkiem Krakowiak, Polonez z Mazurem i Tańce górali podhalańskich.

Występ odbędzie się 25 stycznia. Bilety w cenie 100 zł (80 zł w drugiej połowie sali) kupić można w DK Mors.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
POL
POL 11.09.2019, 11:07
W kapeli gra dębiczanka


Pozostałe