Na wałach będą znaki, jeśli Wody pozwolą

  • 11.09.2019, 08:29
  • Tomasz Ratuszniak
Na wałach będą znaki, jeśli Wody pozwolą
Mieszkańcy osiedla Słoneczne domagają się oznaczenia ścieżki rowerowej na wałach sąsiadujących z Wisłoką. Twierdzą, że z uwagi na jego brak dochodzi do konfliktów pomiędzy rowerzystami, a pieszymi.

Teren ten nie należy do miasta, a do skarbu państwa. Zarządza nim Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. To właśnie ta firma odpowiedzialna jest m.in. za remont nawierzchni na wałach. Zanim został przeprowadzony przy wjeździe na wały od strony mostu na Zawierzbie można było zobaczyć znak wskazujący drogę dla rowerów. Co prawda od strony tamy próżno go było szukać, ale przyjęło się, że górna ścieżka przeznaczona jest dla pieszych, natomiast dolna dla amatorów dwóch kółek.

Po remoncie nie ma tam ani znaku, ani oznaczeń poziomych namalowanych na asfalcie. A na wałach pełno spacerujących, często z psami, uprawiających nordic walking, jeżdżących na rolkach, czy rowerach.

Wiele osób twierdzi, że ścieżki powinny być oznaczone właśnie po to, by nie dochodziło do konfliktów. Zdarza się bowiem, że niewiele brakuje, by rozpędzeni rowerzyści pędzący górną ścieżką, zderzyli się z pieszymi.

Dlatego też Robert Sieradzki, naczelnik Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Miejskim zadeklarował, że zwróci się do Wód Polskich o zgodę na oznaczenie ścieżek.

- Bez tego nie możemy nic zrobić – zastrzega.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe