Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS - inspektorat w Dębicy zaprasza na bezpłatne seminarium

  • 11.09.2019, 08:19 (aktualizacja 11.09.2019, 10:04)
  • Janusz Grajcar
Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS - inspektorat w Dębicy zaprasza na bezpłatne seminarium
Od 23 do 27 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował cykl seminariów i dyżurów eksperckich w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy. Temat przewodni tegorocznej akcji to: Zatrudniam legalnie-pracuję legalnie. W tym roku seminaria i dyżury odbywać się będą m.in. w Rzeszowie, Dębicy, Mielcu i Jaśle. Zapisy na seminaria do 20 września.

Podczas spotkań będzie można uzyskać informacje z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz prawa do wypłaty świadczeń z tego tytułu. Będzie to też okazja, by dowiedzieć się więcej na temat delegowania pracowników do pracy za granicą. Warto przyjść i skorzystać, ponieważ wszystkie wykłady i seminaria są bezpłatne.

- Eksperci ZUS opowiedzą jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z delegowania pracowników i uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne - mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podkarpackiego.

Będą też poruszone tematy dotyczące zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy już podjęli pracę.

Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z biznesem. Ma na celu m.in. umożliwienie właścicielom firm uzyskania w jednym miejscu wszystkich informacji, którymi są zainteresowani, zarówno z zakresu zadań realizowanych przez ZUS, jak też przez inne instytucje np. organy ewidencyjne i podatkowe.

Szczegółowy harmonogram seminariów i konsultacji dostępny jest na stronie internetowej: www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy. Patrz też plakaty poniżej.

Tydzień przedsiębiorcy odbywa się pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy partnerstwie Państwowej Inspekcji Pracy.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe