Nie przechodź, gdzie nie wolno. Jutro akcja policji

  • 11.09.2019, 11:42
  • Tomasz Ratuszniak
Nie przechodź, gdzie nie wolno. Jutro akcja policji fot. archiwum
Na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów szczególną uwagę zwracać będą jutro (12 września) policjanci. W ramach akcji Niechronienie uczestnicy ruchu drogowego dyscyplinować będą również tych, którzy przechodzą przez jezdnie w miejscach niebezpiecznych i zabronionych.

Nadzorem mundurowych objęte zostaną odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.

Policjanci podczas takich akcji szczególnie zwracają uwagę na kierujących, którzy stwarzają dla pieszych zagrożenie, w szczególności: wyprzedzają na przejściach dla pieszych, omijają pojazdy, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowo zatrzymują się lub parkują w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.

Sprawdzają również m.in. czy piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej, i czy nie wchodzą na jezdnię zza przeszkody, pojazdów, czy bezpośrednio przed jadący pojazd.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zniesmaczony
Zniesmaczony 11.09.2019, 21:18
GAPA dobrze powiedziane. Sam niejednokroktnie byłem zmuszony cofnąć się z oznakowanego przejścia dla pieszych , gdy z impetem przejeżdżała przeze nie młoda DAMA nie widząca nic oprócz czubka nosa i swoich wypacykowanych paznokci,
deb
deb 11.09.2019, 15:06
Do akcji powinno się dodać, że pasy i światła to nie 100% gwarancji bezpieczeństwa. Trzeba samemu patrzeć czy aby nie jedzie jakas gapa

Pozostałe