Polska pod krzyżem - obchody nie tylko w Dębicy

  • 11.09.2019, 12:39
  • Janusz Grajcar
Polska pod krzyżem - obchody nie tylko w Dębicy Wierni z parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy rozpoczną udział w nabożeństwie od modlitwy przy krzyżu misyjnym.
W duchowej jedności z modlącymi się w ramach akcji Polska pod krzyżem na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka szereg nabożeństw w sobotę 14 września odbędzie się również w naszych parafiach.

Brzostek
Msze św. w tym dniu będą o godzinie: 7:00, 10:00 i 18:00. Po każdej z nich będzie adoracja krzyża, jak w Wielki Piątek. O godz. 17:15 Droga Krzyżowa wokół kościoła.

Czarna
O godz. 17:30 w kościele modlitwa różańcowa w intencji ojczyzny. O godz. 18:00 msza św., a później Droga Krzyżowa do nowego krzyża na nowym cmentarzu, który zostanie uroczyście poświęcony.

Dębica, Miłosierdzia Bożego
O godz. 15:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa do kapliczki przy ul. Tetmajera. Rozpoczęcie na ul. Gawrzyłowskiej przy hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8, następnie przejście ul. Wielopolską, Zdrojową i Górzystą do ul. Tetmajera, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki mszą św. przy kapliczce. Trasa dł. 2 km, przewidywany czas ok. 90 min.

Dębica, Matki Bożej Anielskiej
Po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się modlitwa pod krzyżem misyjnym, następnie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej przy stacjach na placu kościelnym.

Dębica-Latoszyn
O godz. 16:10 msza św. przy kaplicy na cmentarzu cholerycznym w Latoszynie. Po niej ok. godz. 16:45 rozpocznie się Droga Krzyżowa w kierunku kościoła parafialnego. Tu po godz. 18:00 msza św., a po niej część bolesna różańca św. i adoracja krzyża. O godz. 20:00 apel Maryjny.
Wierni z tej parafii pojadą też na wspólną modlitwę na lotnisko w Kruszynie k. Włocławka. Wyjazd w sobotę 14 września o godz. 2:00 z parkingu przy kościele.

Januszkowice
O godz 18:00 msza św., po niej Droga Krzyżowa w parku i adoracja krzyża.

Jodłowa
O godz. 13:30 wyjście z zabytkowego kościoła na Jodłowską Golgotę. Uczestnicy pójdą w stronę Nadola, by później skręcić w prawo i polną drogą dojść na Pułanki. Krzyż jest usytuowany na granicy z Przeczycą. Podczas przejścia będzie Droga Krzyżowa. Po dojściu na Golgotę o godz. 15:00 rozpocznie się adoracja krzyża i różaniec - część bolesna. Do tego samego krzyża będą pielgrzymować wierni z parafii w Przeczycy. Odległość z kościoła w Jodłowej do krzyża na Jodłowskiej Golgocie to 2,3 km.

Łęki Górne
O godz. 18:00 w kościele Chrystusa Króla odprawiona zostanie msza św. za ojczyznę. Po niej wierni udadzą się pod Krzyż Misyjny, gdzie odmówią modlitwę różańcową.

Paszczyna-Pustków Osiedle
Pod Górą Śmierci w Paszczynie odbędzie się spotkanie młodych, w którym mogą jednak uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Rozpocznie się o godz. 17:00 Drogą Krzyżową, po której będzie Msza św. na cmentarzu. Po niej zwiedzanie ekspozycji historyczno-dydaktycznej. Całość poprowadzi ks. Piotr z młodzieżą z parafii Krzyża Św. w Dębicy.

Pilzno
O godz. 17:00 w kościele parafialnym rozpocznie się Droga Krzyżowa, która zakończy się pod krzyżem misyjnym modlitwą zawierzenia i uwielbieniem Krzyża Chrystusowego. Potem wszyscy procesyjnie wejdą z powrotem do kościoła, by wziąć udział w mszy św.

 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe