Tą drogą nie przejedziesz

  • 11.09.2019, 14:10 (aktualizacja 11.09.2019, 14:33)
  • Grzegorz Król
Tą drogą nie przejedziesz
Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem badawcze odwiertu na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W związku z tym, na okres od 3 do 5 miesięcy zamknięty dla ruchu został odcinek ul. Rzecznej.

Do MPEC dojechać można obecnie tylko od strony ul. Świętosława. Droga na pewno zamknięta będzie przez trzy miesiące, z możliwością przedłużenia tego okresu do pięciu miesięcy. Z wnioski, jaki wykonawca złożył do Urzędu Miasta wynika, że zakończenie robót zaplanowano na koniec lutego 2020 roku.

Na terenie miejskiej spółki poszukiwane będą wody geotermalne. Gdyby udało się je znaleźć, a ich temperatura będzie wystarczająco wysoka, to być może w przyszłości dębickie mieszkania będą ogrzewane właśnie za pomogą gorącej wody, z wnętrza ziemi. Odwiert wykona firma z Piły Exalo Drilling, będzie miał głębokość 3100 m. Wartość zadania do ponad 20,8 mln zł, a dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wyniesie ponad 19,5 mln zł.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe