Medal dla braci Kamińskich i Stanisława Chmury

  • 11.09.2019, 22:31 (aktualizacja 12.09.2019, 08:10)
  • Grzegorz Król
Medal dla braci Kamińskich i Stanisława Chmury Medal z rąk Adama Kwiatkowskiego odbiera Stanisław Chmura. Po prawej Ewa Leniart. Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki.
Dzisiaj sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy - Adam Kwiatkowski wręczył zasłużonym mieszkańcom regionu Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Otrzymały je trzy osoby z powiatu dębickiego: Tadeusz Łoś-Kamiński, jego brat Antoni Kamiński oraz Stanisław Chmura.

Pierwszy z wymienionych to były senator II kadencji w latach 1991-1993, a także pierwszy starosta dębicki po tym, jak zostały przywrócone powiaty. Później pełnił m.in funkcję przewodniczącego Rady Powiatu.

Z kolei Antoni Kamiński to m.in. były burmistrz Dębicy (1991/1992), jak również prezydent Fundacji Educare et Servire, od września 1995 roku, po powrocie ze stypendium w USA, został dyrektorem policealnego studium zawodowego w Dębicy, od 2000 roku Europejskiej Szkoły Nowych Technologii i Turystyki, której był pomysłodawcą i współzałożycielem. Od września 2014 także dyrektor Szkoły Usług Hotelarskich, Sztuki Gotowania i Innych Zawodów w Dębicy, natomiast od września 2015 dyrektor Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy.

Ostatnim z wyróżnionych medalem jest Stanisław Chmura, także były starosta powiatu dębickiego, przedsiębiorca, a do niedawna dyrektor ds. rozwoju w Wodociągach Dębickich, jednak z posady ostatecznie zrezygnował. W trakcie ostatnich wyborów samorządowych był także pełnomocnikiem finansowym w Komitecie Wyborczym Wyborców Mariusza Szewczyka. To także działacz Rycerzy Kolumba.

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymują osoby zasłużone w szeroko pojętej działalności społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego i jego mieszkańców. Zostały ustanowione w 2018 r., a odznaczenie przyznawane jest na pamiątkę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otrzymują je obywatele Polski, którzy po 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.

Oprócz Adama Kwiatkowskiego odznaczonym gratulowała również wojewoda Ewa Leniart.

Grzegorz Król

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie może to być
nie może to być 14.09.2019, 11:59
To żart. Prawda ?
Krytyka obiektywna
Krytyka obiektywna 12.09.2019, 19:45
Żenua ? Tacy zasłużenie, jak i nadający odznaczenia. Szkoda te przekraczane granice absurdu nawet komentować ?‍♀️?

Pozostałe