Czy wynajmując samochód z wypożyczalni, możemy pojechać za granicę?

  • 13.09.2019, 15:00
  • Żródło: Artykuł zewnętrzny
Czy wynajmując samochód z wypożyczalni, możemy pojechać za granicę?
Wynajętymi samochodami coraz częściej poruszają się po krajowych drogach zarówno pracownicy firm, jak i osoby prywatne. Czy wynajętym w Polsce autem możemy wyjechać zagranicę? Tak! Jak to zrobić, podpowiadamy poniżej.

Jeszcze do niedawna samochody z wypożyczalni kojarzyły się nam tylko z luksusem, na który mogą pozwolić sobie jedynie biznesmeni albo zagraniczni turyści. Dziś jednak z takiej usługi coraz częściej korzystają prywatni przedsiębiorcy oraz początkujące firmy, które nie posiadają jeszcze własnej floty samochodowej. Wypożyczalni w Polsce powstaje coraz więcej, a co za tym idzie, zasady oraz ceny wynajmu są bardziej przystępne dla szerszego grona klientów.

 

Czy wypożyczonym autem można wyjechać zagranicę?

Wynajem samochodu z wypożyczalni w kraju zwykle ogranicza się do minimum formalności – takich jak okazanie ważnego prawa jazdy, podpisania umowy najmu i wpłacenia kaucji. Jeśli jednak planujemy wypożyczonym pojazdem podróż za granicę, mogą pojawić się trudności. Nie wszystkie wypożyczalnie zgadzają się na wyjazdy poza granice Polski, dlatego najpierw musimy znaleźć taką firmę, która posiada w swojej ofercie taką opcję. Jedną z nich jest Carfree.pl, która daje swoim klientom możliwość rezerwacji wybranego samochodu w danym terminie za pośrednictwem internetowego serwisu rezerwacyjnego. Więcej przydatnych informacji na temat warunków wynajmu samochodu znaleźć można na stronie carfree.com.pl.

 

Czy podróż wynajętym samochodem za granicę wiążę się z dodatkowymi kosztami?

Zazwyczaj tak. Wynika to na przykład ze zwiększonej ilości kilometrów, jaką przejdziemy wynajętym pojazdem. Ponadto wiele wypożyczalni zazwyczaj wymaga wykupienia dodatkowego ubezpieczenia AC, jako że standardowy pakiet działa jedynie na terenie kraju. Należy również pamiętać o tym, że nie do każdego kraju wjedziemy wynajętym samochodem bez problemów. O ile na terenie Unii Europejskiej nie będą potrzebne żadne dodatkowe dokumenty, wiele krajów spoza Unii takowych wymaga – warto w tym miejscu wymienić chociażby notarialne poświadczenie zawarcia umowy najmu lub konieczność posiadania tłumaczenia umowy.

 

Należy bezwzględnie pamiętać o tym, by zawsze informować wypożyczalnię o zamiarze opuszczenia granic Polski wynajętym pojazdem. W przypadku samowolnej podróży możemy narazić się na nieprzyjemności – bardzo wysokie dodatkowe koszty, a nawet konsekwencje prawne. Jeśli jednak skorzystamy z usług sprawdzonej wypożyczalni i dopełnimy wszystkich, niezbędnych formalności, będziemy mogli cieszyć się udaną podróżą komfortowym samochodem.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:Pozostałe