Zbigniew Bała zdobył II miejsce, a Jaśnie Pani została wiceczempionką

  • 13.09.2019, 22:30 (aktualizacja 13.09.2019, 22:45)
  • Tomasz Ratuszniak
Zbigniew Bała zdobył II miejsce, a Jaśnie Pani została wiceczempionką Zbigniew Bała w konkursie amatorskim. Fot. Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim.
Zbigniew Bała z Podlesia, występujący z luzakiem Józefem Bałą, zdobył drugą nagrodę w konkursie amatorskim zaprzęgów parokonnych koni dużych, podczas Parady Konnej w Żarówce. Zawody odbywały się na dystansie 400 metrów z 9 przeszkodami.

Drugie miejsce, tyle że z luzakiem Hubertem Majkutewiczem, Zbigniew Bała zdobył też w konkursie sportowym zaprzęgów parokonnych. Trzecie miejsce w tym konkursie wywalczył Jacek Pożdał z luzakiem Tomaszem Pożdałem, również z Podlesia.

Nowością w tej edycji Parady Konnej był konkurs powożenia zaprzęgami jednokonnymi. Piąty w tej kategorii był Wojciech Pożdał z Podlesia.

W Żarówce widzowie mieli też okazję podziwiać konie z rasy małopolskiej i polski koń zimnokrwisty. Klacze tych właśnie ras wzięły udział w czempionatach.  W dwóch konkursach wystartowało po pięć klaczy. Były one oceniane pod względem ogólnego wrażenia, typu, pokroju, jak również tego, jak radzą sobie w stępie i kłusie.
Wśród klaczy rasy małopolskiej wiceczempionką została Jaśnie Pani Jacka Pożdała z Podlesia. Trzecie miejsce zajęła Bona Zbigniewa Bały z także Podlesia. Natomiast wśród koni zimnokrwistych wiceczempionką została Watana Mateusza Barana z Podlesia.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radny.
Radny. 14.09.2019, 06:55
Nic nie jest wspomniane o zaprzęgu Andrzeja Króla z Bobrowej pomimo że bardzo dobrze się zaprezentował piękne konie i dorożka.

Pozostałe