Kolejne stypendia w rękach uczniów - zdjęcia

  • 15.09.2019, 20:54 (aktualizacja 15.09.2019, 21:17)
  • Grzegorz Król
Kolejne stypendia w rękach uczniów - zdjęcia
Dwudziestu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało w piątek stypendia za szczególne osiągnięcia artystyczne i sportowe.

Stypendia wręczył burmistrz Mariusz Szewczyk, który podkreśli, że choć są to z nazwy stypendia burmistrza, to nie są to jego pieniądze.

- To Wasze podatki - wyjaśnił burmistrz Mariusz Szewczyk.

Nie krył zadowolenia z tego, że wszyscy wyróżnieni promują miasto w całym kraju, a także z tego, że miasto może w jakimś niewielkim stopniu wynagrodzić im ciężką pracę. W tym roku za osiągnięcia sportowe stypendia odebrali:

1. Julia Augustyn -  UKS Kung-fu w Dębicy, od 2013 roku wielokrotna medalistka i mistrzyni zawodów międzynarodowych i mistrzostw Polski w Kung-fu, wielokrotna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata.

2. Gabriel Blezień - zawodnik UKS MORSY, medalista wielu turniejów międzynarodowych i krajowych. Reprezentant Polski U-18 w boksie.

3. Hubert Dęborowski - zawodnik KS Wisłoka Dębica, wielokrotny medalista zawodów międzynarodowych i mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. V-ce mistrz Polski juniorów 2018 i 2019 r.

4. Wiktoria Bigus - zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Lekkiej Atletyki – Korzeniowski w Dębicy. Wielokrotnie stawała na podium w imprezach  krajowych i międzynarodowych na dystansie 600 m. W 2019 r. powołana do zaplecza kadry narodowej juniorów.

5. Borys Maciechowski - zawodnik Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego. Wielokrotny uczestnik zawodów krajowych. III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Pucharze Karate Dzieci w Krakowie 2018 r., II miejsce  w Turnieju Karate Dzieci w 2018  w Oleśnicy.

6. Karol Kukla - zawodnik UKS Kępa. III miejsce w województwie podkarpackim w grze podwójnej w tenisie stołowym. Członek Kadry Wojewódzkiej Tenisa Stołowego w Kategorii Młodzik.

7. Wojciech Falarz - zawodnik MKS DAP Dębica powołany do reprezentacji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i reprezentuje kadrę Podkarpacia od 2017 r. Uczestnik obozu piłkarskiego wraz z DAP Dębica w Ajaksie Amsterdam.

 8. Karol Iwański - zawodnik MKS DAP Dębica, reprezentant Kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – młodzik starszy. Kapitan Drużyny MKS DAP Dębica. I miejsce wraz z drużyną w Turnieju Finałowym Szkółek Piłkarskich Nivea w Warszawie. Uczestnik obozu piłkarskiego z DAP Dębica w Ajaksie Amsterdam.

 9. Igor Cudecki - zawodnik UKP GRYF Dębica. Medalowe miejsca na zawodach rangi międzynarodowej i krajowej: dwa brązowe medale na Międzynarodowych Zawodach Pływackich Młodzików Gdańsk 2018 r. oraz złoty medal i dwa srebrne na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Kielcach. Powołany do kadry Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego.

10. Gabriela Szczudło - zawodniczka UKP GRYF Dębica powołana do kadry Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego Młodzików. I miejsce na dystansie 100 m na Międzynarodowych Mistrzostwach  w Gdańsku.

Za osiągnięcia artystyczne stypendia otrzymali:

1. Maria Chęciek, za osiągnięcia plastyczne i fotograficzne. Niektóre z nich to: II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Twórczym Nie tylko Bazyliszek Warszawa 2018 r; II miejsce w Polsko-Słowackim Konkursie Fotograficznym Mój Beskid Niski Gorlice 2018 r.; II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Barwy Lasu Kalisz 2018 r.
 

2. Karolina Olszewska, Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance. Niektóre osiągnięcia: mistrzyni świata 2018 r. - 6 medali solo w stylu show dance do lat 11, mistrzyni Polski 2019 solistek do lat 11 Pińczów 2019 r., Grand Prix na II Młodzieżowym Konkursie Tańca Taneczne Talenty Świerzowa 2018 r.

3. Oliwia Szela, Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance. Niektóre osiągnięcia: zajęcie XIII miejsca w Mistrzostwach Świata SHOW DANCE 2018 r. w Pradze, zajęcie I miejsca w III Dziecięcym i Młodzieżowym Konkursie Tanecznym Taneczne Talenty w Świerzowej 2019 r.

4. Nadia Śliwa, Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance. Niektóre osiągnięcia: V-ce mistrzyni Europy w kategorii Junior Włochy 2019 r. 6-krotna mistrzyni Polski w kategorii juniorów w stylu show dance.

5. Aleksandra Występek, Grupa Artystyczna Safo. Nagroda główna XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych GALIMATIAS w Teresinie 2018 r., 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Tylko Polska Piosenka Edycja ze Stanisławem Sojką 2019 r.

6. Kinga Kania, Grupa Artystyczna Safo. I miejsce w konkursie recytatorskim Polskiej Literatury Patriotycznej, nagroda główna XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych GALIMATIAS w Teresinie 2018 r.

7. Bartosz Piątek, Grupa Artystyczna Safo. Laureat w Przeglądzie Rejonowym XVIII Wojewódzkiego Konkursu SACRUM w Literaturze i Sztuce. Udział w widowisku patriotyczno-kolędniczym Wigilia w Okopach.

8. Julia Krystek, Klub Tańca Towarzyskiego Złota Para w Dębicy. Julia wraz z jej tanecznym partnerem Julianem Żabickim zajęli II miejsce i zdobyli tytuł Międzynarodowych V-ce Mistrzów Polski (do lat 10-11) Polish Open Championships&Champion Cup w Karpaczu.

9. Julian Żabicki, Klub Tańca Towarzyskiego Złota Para w Dębicy. Julian wraz z partnerką Julią Krystek zajęli II miejsce i zdobyli tytuł Międzynarodowych V-ce Mistrzów Polski (do lat 10-11) Polish Open Championships &Champion Cup w Karpaczu.

10. Alicja Wojnarowska, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. I miejsce w Ogólnopolskim Dziecięcym  Festiwalu Teatralnym – Rybnik 2019 r. Nagroda specjalna VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego im. Felicjana Dulskiego – Kraków 2018 r. Finalistka III Podkarpackiego Konkursu Teatrów Szkolnych Z książką w tle.

To kolejne stypendia wręczone przez burmistrza Mariusza Szewczyka. Wcześniej otrzymali je uczniowie m.in. za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, o czym przeczytać możecie Państwo TUTAJ.

Grzegorz Król

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibol
kibol 19.09.2019, 22:04
Brawo Gabrys reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów Brawo trener Brawo zawodnik

Pozostałe