Młodzież z Izraela ponownie w Dębicy - zdjęcia

  • 16.09.2019, 13:58 (aktualizacja 16.09.2019, 14:17)
  • Grzegorz Król
Młodzież z Izraela ponownie w Dębicy - zdjęcia
Dziesiąty raz uczniowie z Ashdod w Izraelu przyjechali do Dębicy, gdzie spotkali się z rówieśnikami z I Liceum Ogólnokształcącego.

Takie wizyty młodzież z Izraela składa nam każdego roku. Przez tydzień podróżują po Polsce i odwiedzają miejsca upamiętniające żydowską społeczność Polski. Jednym z punktów zawsze jest przyjazd do Dębicy, w ramach projektu Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów. Koordynatorem przedsięwzięcia w dębickiej szkole jest Ludmiła Stelmach-Kołodziej. Podczas tegorocznej wizyty gościom z Izraela przedstawiona została w skrócie historia dębickich Żydów. Organizatorzy spotkania podkreślali, że stosunki polsko-żydowskie w naszym mieście układały się dobrze.

- Babcia opowiadała mi, że w sobotę mieszkanie musiało być porządnie wysprzątane, gdyż odwiedzała ją jej żydowska sąsiadka. Z kolei w niedzielę to babcia szła do niej i w ten sposób spotkanie mogło trwa dwa dni - opowiadała Ludmiła Stelmach-Kołodziej.

Uczniowie z Ashdod, jak i z Dębicy podzieleni zostali na mniejsze grupy, mieli okazję porozmawiać o życiu w swoich krajach, o tym, jak wygląda w nich nauka, a także na wiele innych tematów.

Grzegorz Król

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe