Znęcał się nad rodzicami, trafił do więzienia

  • 19.09.2019, 08:45 (aktualizacja 19.09.2019, 09:11)
  • Grzegorz Król
Znęcał się nad rodzicami, trafił do więzienia Fot. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.
Decyzją sądu w Dębicy 47-letni mieszkaniec Zwiernika trafił do więzienia. Za kratami mężczyzna będzie oczekiwał na proces za znęcanie się nad rodzicami.

Wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny prokuratura skierowała do sądu 12 września. Mężczyźnie zarzuca cię popełnienie przestępstwa psychicznego oraz fizycznego znęcania się nad 72-letnią matką i 79-letnim ojcem. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, obrażał słownie rodziców, poniżał ich, krytykował i zakłócał spoczynek nocny. Groził również rodzicom pozbawieniem życia. Odgrażał się także spaleniem domu. Według ustaleń policji i prokuratury miał także szarpać i popychać swoją matkę.

1 sierpnia tego roku wobec został wobec niego zastosowany dozór policji. Cztery razy w tygodniu miał stawiać się w Komisariacie Policji w Pilźnie. Miał również opuścić na trzy miesiące zajmowany wspólnie z rodzicami dom. Do żadnego z tych obowiązków się nie zastosował. Nadal w domu dochodziło do awantur i znęcania się nad rodzicami. Mężczyzna jedenaście razy nie zastosował się również do obowiązku stawiania się w komisariacie.

Mimo zastosowania środków zapobiegawczych 1 sierpnia, już następnego dnia mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu dopuszczał się kolejnych przestępstw wobec rodziców. Takie sytuacje miały miejsce również 5 sierpnia, 27 sierpnia oraz 5 września. Wtedy w Zwierniku interweniowała policja. W trakcie pierwszej z interwencji syn trafił do rzeszowskiej Izby Wytrzeźwień. Podejrzany nie przyznawała się do zarzucanych mu czynów. Później jednak przyznał, że jego zachowanie było spowodowane zachowaniem matki, która robiła mu wyrzuty, że nadużywa alkoholu. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Już wcześniej, bo w maju tego roku mężczyzna za swoje zachowanie został skazany. Wyrok dotyczył okresu od listopada 2017 roku, do 19 sierpnia 2018 roku.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe