Na tych zajęciach dzieci zapominają o smartfonach. Ruszają zapisy na semestr zimowy DUT

  • 19.09.2019, 12:37 (aktualizacja 19.09.2019, 12:52)
  • Janusz Grajcar
Na tych zajęciach dzieci zapominają o smartfonach. Ruszają zapisy na semestr zimowy DUT
Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy. Zapisy online na semestr zimowy 2019-2020 startują w środę 25 września 2019 o godz. 10:00.

Na zajęcia w Dębicy rodzice mogą rejestrować dzieci w wieku 7-12 lat uczące się w szkołach podstawowych w powiecie dębickim. Żeby to zrobić, muszą utworzyć konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie możliwa do 2 października 2019 do godz. 23:59:59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora w zakładce Rejestracja.

Semestr zimowy to pięć spotkań od października do lutego, jedno w miesiącu, zawsze w sobotę w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy. Studenci DUT poznają świat kolorowych roztworów na zajęciach z chemii, dowiedzą się, po co nam mitologia, oraz gdzie można dziś spotkać Herkulesa, Cyklopa, Hydrę, Cerbera i inne potwory. Wyruszą też w naukową podróż z Alicją do Krainy Czarów, spotkają się z pilotem i dowiedzą się, czy samolot potrzebuje silnika do latania, a także czy i jak możemy zaprogramować myślenie człowieka.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Do tej pory liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 tysięcy osób.

Przedsięwzięcie wspierają finansowo partnerzy strategiczni: Goodyear Dunlop Polska oraz Firma Oponiarska, a także jako partnerzy firma Darco, Nicrometal oraz Dębicki Park Przemysłowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres mailowy [email protected] lub dzwoniąc pod nr tel. 17 888 60 03.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe