Wodę pompują nawet kilka kilometrów - zdjęcia

  • 20.09.2019, 14:37 (aktualizacja 20.09.2019, 14:50)
  • Grzegorz Król
Wodę pompują nawet kilka kilometrów - zdjęcia
Strażacy zawodowi oraz ich koledzy z ochotniczych straży pożarnych ćwiczyli w Korzeniowie.

Głównym punktem była budowa układów pompowo-wężowych, które często muszą być tworzone podczas pożarów lasów, albo w sytuacjach, kiedy źródło wody oddalone jest od miejsca pożaru nawet o kilka kilometrów. Ćwiczenia odbyły się w środę 18 września. Udział w nich wziął m.in. zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Marczenia wraz z funkcjonariuszami wydziału operacyjnego KW PSP w Rzeszowie. Obecni byli także strażacy wchodzący w skład Kompanii Gaśniczej Centralnego Odwodu Operacyjnego Resovia, czyli zastępy z Tarnobrzega i Rzeszowa, a także te z powiatów: ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego, łańcuckiego i dębickiego. W ćwiczeniach nie zabrakło także jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Zdjęcia pochodzą ze strony KP PSP w Dębicy, a ich autorami są: bryg. Jacek Pawłowski - KP PSP Dębica; Michał Czekaj - OSP Siedliska-Bogusz oraz Piotr Muchowski - OSP Nagoszyn.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe