Najpierw rowery i biesiada, a później wystawa

  • 20.09.2019, 16:56
  • Tomasz Ratuszniak
Najpierw rowery i biesiada, a później wystawa
W najbliższą niedzielę 22 września w domu parafialnym przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy - Latoszynie otwarta zostanie wystawa pt. Ocalmy od zapomnienia, poświęcona patronom dębickich ulic, bohaterom ziemi dębickiej, żołnierzom AK. Dzień wcześniej jej organizatorzy planują wycieczkę rowerową połączoną z osiedlową biesiadą.

Wycieczka rowerowa wyruszy z placu kościelnego przy ul. Orlej w sobotę 21 września o godz. 14:00. Trasa prowadzić będzie do kapliczki przy ul. Gajowej, a następnie po lesie wolickim przy ul. 23 sierpnia rozpocznie się osiedlowa biesiada. Organizatorzy planują pieczenie ziemniaków, atrakcje dla najmłodszych i wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych.

W niedzielę 22 września o godz. 15:00 na domu parafialnym zamontowana zostanie tablica upamiętniająca Jana Artura Towarnickiego. O godz. 15:45 ks. proboszcz Piotr Grzanka otworzy wystawę Ocalmy od zapomnienia, a następnie z wykładem poświęconym Janowi Arturowi Towarnickiemu wystąpi dr Piotr Szopa. Wernisaż zakończy się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe